Awaria samochodu – jak zrozumieć samochód?

Awaria samochodu – jak zrozumieć samochód?

 

Spróbuj zrozumieć swój samochód

 

Jaki masz samochód? Jeśli w Twoim aucie brakuje opony lub innej ważnej części, możesz zastanowić się czego brakuje w Twoim życiu? Czego aktualnie potrzebujesz? Jeśli na przykład okaże się że masz przebitą oponę może to oznaczać, że utknąłeś w martwym punkcie. A może Twój samochód się przegrzał? Może również pojawić się  potrzeba spowolnienia, gdyż w przeciwnym przypadku istnieje ryzyko wypalenia. Zobacz jak logiczny świat biologii może stać się Twoim przewodnikiem w rozumieniu auta.

Czy na pewno zdajesz sobie sprawę, że wspomniany przedmiot, czyli auto i jego podzespoły mogą do Ciebie przemawiać?

Może i zdajesz, tylko rodzi się pytanie czy ktoś nauczył Cię rozumieć ten język?

Każda usterka, która pojawia się w Twoim aucie ma wiele znaczeń. Wobec czego dobrze jest, abyś miał otwartą głowę, żebyś mógł zobaczyć to wieloaspektowe  połączenie. Omawiane w artykule kwestie  mogą dotyczyć również innego sprzętu, w tym sprzętu domowego, komputerowego.

Jak doskonale wiesz ludziom przydarzają się wypadki, szczególnie wtedy gdy ich organizm chce się uwolnić od przytłaczającego stresu. Poza tym wypadki są również udziałem osób, u których po okresie intensywnego stresu, pojawiło się właściwe rozwiązanie lub została podjęta decyzja. Jednak mało kto w trakcie wypadku potrafi podejść do tego zdarzenia bez emocji. Być może  jednak, gdy nieco ochłoniemy będziemy bardziej skłonni do refleksji i dostrzeżenia ukrytego w tym nagłym zdarzeniu komunikatu.  Zatem w sytuacji, kiedy wydarzy się jakiś wypadek, warto, abyśmy zadali pytanie dotyczące doświadczeń lub obserwacji.

W odpowiedzi możemy usłyszeć:

  • nie mogłem wyhamować”, co będzie mogło wskazywać, że dana osoba była lub jest w ogromnym pędzie i trudno jest się jej zatrzymać;
  • straciłem panowanie”, tu będzie warto dopytać się o obszary, które mogły wymknąć się danej osobie spod kontroli.  Można zadać pytanie: w jakich obszarach straciła ona panowanie nad sobą, nad życiem, nad określoną sytuacją?
  • wjechał mi w tył auta”, w tym przypadku rodzi się temat związany z obszarem życia, w którym ktoś czuje się poganiany. A może osoba, której to dotyczy sama siebie pogania?
  • wyrzuciło mnie z drogi”, to stwierdzenie wydaje się skłaniać do refleksji czy droga którą kroczy dana osoba jest tą właściwą?
  • wymusił pierwszeństwo”, „zajechał drogę….” – tutaj należy zastanowić się kto domaga się uwagi danej osoby? Kto chce zostać zauważony, być widziany? O kim lub o czym opowiada dana historia?

Pamiętajmy, że w przypadku wypadków losowych, podobnie jak w transmisji pokoleniowej działa „syndrom rocznicy„. Powtarzające się tego typu zdarzenia w rodzinie, bardzo często nacechowane są synchronicznością dat, lub podobieństwem wieku osób w nich uczestniczących. Jeżeli więc ktoś przeżywa wypadek, w którym ociera się o śmierć, warto przyjrzeć się wydarzeniom z przeszłości i sprawdzić czy któryś z członków rodziny, a szczególnie któraś z osób, z którą jesteśmy połączeni losem, nie był uczestnikiem wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Taka powtarzalność zachodzi w naszym życiu bezustannie i często dotyczy ona zawieranych związków, umieralności dzieci, poronień, aborcji itp.

 

Awarie poszczególnych podzespołów w samochodzie w świetle Psychobiologii

 

Akumulator – jest odpowiednikiem nerek w ciele. Kiedy pojawiają się problemy z akumulatorem sprawdź czy nie doświadczasz ostatnio zbyt dużej dawki stresu, zalania emocjonalnego? A może pojawił się jakiś problem w relacji partnerskiej, któremu warto się przyjrzeć. Akumulator zawsze nawiązuje do wyczerpania życiowej energii. Mówi o tym, że czas na odpoczynek, relaks i pełną regenerację

Alternator – symbolizuje nadnercza. Nadmiernie aktywne nadnercza wskazują na przeżywany stres lub niepokój wskutek którego osoba staje się niecierpliwa i porywcza w zachowaniu. Tu warto jest rozpatrywać sytuacje typu nie jestem uważna, jestem zbyt mocno roztrzepana, nie jestem w stanie szybko/odpowiednio szybko reagować. Pogubiłam się, nie trafiłam tam, gdzie chciałam. Nie chciałam tego. Postawiłam nie na to, co trzeba. Jestem na nieodpowiedniej ścieżce. To nie jest dla mnie, nie potrafię tego już cofnąć. Nie jestem z odpowiednim partnerem itd. Przegapiłam moją młodość, przepuściłam moje życie, nie żyłam swoim życiem.

Auta zgniecione w wyniku zderzenia (plama oleju) może mieć różną symbolikę. Tu na plan pierwszy wybija transmisja pokoleniowa do przepracowania, gdyż wyraźnie zarysowuje się „ryzyko zmiażdżenia przez kolosalną siłę”. W tym przypadku zalecam dokładne przyjrzenie się traumie transgeneracyjnej, uwarunkowaniom drzewa rodzinnego, okresie Projekt/Cel, Linii życia itp.

Autostrada – jest odpowiednikiem szerokiej perspektywy, zmierzania do celu.

Benzyna i olej – mogą być połączone z krwią. Notorycznie kończące się paliwo w aucie (chodzi tu o towarzyszące przeświadczenie, że nie zdążę zatankować, a paliwo się kończy) może być sugestią, że nadszedł czas na wypoczynek.

Boczne lusterka– służą po to, aby widzieć co jest za nami, dotyczą również „stref martwych”, których nie jesteśmy w stanie zobaczyć. Chodzi tu zawsze o jakiś efekt przeszłości.  Patrzymy na niebezpieczeństwo, które nadchodzi od tyłu.

Ciśnienie w samochodzie – to bez wątpienia ciśnienie krwi.

Cieknący olej – utrata życiowej energii, radości życia.

Chłodnica – chłodzi silnik, pozwala obniżyć temperaturę, czyli reprezentuje nasze płuca.

Dachowanie. Auto idzie do kasacji, a osoba wychodzi bez szwanku – wówczas możemy mówić o przytłaczającym stresie do tego stopnia, że wszystko musiało stanąć na głowie. Ważne tu będą cykle biologiczne, którym podlegamy i warto byłoby się im przyjrzeć. Fakt, że osoba wychodzi bez szwanku jest pewnego rodzaju możliwością, nową perspektywą. Życie otwiera przed nią nowy rozdział i to jak go wykorzysta, w dużej mierze będzie zależało od niej samej.

Długie i krótkie światła – kiedy światła są uniesione wyżej mogą świadczyć o tym, że dana osoba chce lepiej widzieć swoją przyszłość. Jeżeli światła są umiejscowione niżej, to wówczas może świadczyć, że osoba chce widzieć coś co jest blisko niej.

DPF – może dotyczyć problemów z układem oddechowym, a dokładnie z płucami. Kiedy osoba nie korzysta w pełni z radości życia, wówczas pęcherzyki płucne i łuki skrzelowe „zapychają się”, „ulegają owrzodzeniu”, by zwiększyć swoją powierzchnię, gdyż osobie „brakuje oddechu życia”. Jest to rodzaj „zakleszczenia” , wrażenie jakby osoba znajdowała się w „niedotlenionym pomieszczeniu”.

Drzwi – mogą odnosić się do piersi i ramion. Jeżeli ktoś zaatakuje drzwi Twojego auta może to spowodować „poczucie bycia unicestwionym na własnym terytorium”, co w istocie prowadzi do głębokiego smutku (obszar klatki piersiowej – płuca). Drzwi rozumiane jako ramiona, będą mówiły też o tym, że osoba nie może rozwinąć swoich skrzydeł, wznieść się do realizacji określonych celów, szczególnie w sytuacji kiedy pojawia się osoba z zewnątrz (sprawca wypadku) i to niszczy.

EGR – kontrolka „Check Engine” na pulpicie. Kiedy się zapala warto jest rozejrzeć się czy wokół nas są osoby pasożytnicze, które mogą wysysać z nas energię.

Hamulec – kiedy  nie działa, mówi nam że zaczynamy tracić kontrolę (na przykład nad życiem, sytuacją, wydarzeniem), albo doświadczamy strachu przed utratą kontroli. Rzeczy i wydarzenia dzieją się zbyt szybko w otaczającej nas rzeczywistości. Osoba nie jest w stanie ich kontrolować.

Immobilizer jest rodzajem „unieruchamiacza”, po włożeniu kluczyka z wbudowanym nadajnikiem do stacyjki i włączeniu zapłonu następuje wymiana danych. Jeśli kod się zgadza, to odbiornik wysyła sygnał do nadajnika w kluczykach. Wobec powyższego, kiedy zaczyna szwankować należałoby sobie zadać pytanie czy nie powinnam zmienić coś w swoim „oprogramowaniu” tj. schematach myślowych, przekonaniach, gdyż te które są najprawdopodobniej nie służą mojemu najlepszemu dobru.

Kierownica – przyrząd, który nadaje kierunek. Jeżeli będzie działo się coś z kierownicą, to wówczas winniśmy zadać sobie pytanie czy zmierzamy we właściwym kierunku? Czy na pewno jesteśmy tą tzw. odpowiedzialną osobą, która wyznacza właściwy kierunek?

Klimatyzacja – kiedy nie działa, oznacza, że osoba nie jest w stanie się zrelaksować i przy tym swobodnie oddychać.

Kompresor – może się zatrzeć przy braku oleju (dobrze natlenionej krwi). Problemy z kompresorem nawołują do  wpuszczenia do swojego życia więcej swobody, luzu, relaksu, uśmiechu.

Kradzież trzech samochodów – kradzież z jednej strony to realne ograbienie z czegoś, obdarcie z intymności, ale również pozbawienie czegoś, co uznawaliśmy za swoje, z drugiej może pokazywać na niemożność rozstania się z przeszłością, zrzucenia z ramion niepotrzebnego balastu… Warto jest się przyjrzeć tematowi oczyszczenia ciała z pasożytów. Takie oczyszczanie robimy dwa razy do roku. Raz ok. połowy marca wraz z nadejściem wiosny, drugi raz w okolicy września.

Koła – podobnie jak kompas, mogą nadawać kierunek, a wprawione w ruch jadą w określoną stronę. Cztery koła – czasami mogą być powiązane z naszymi czterema kończynami  tj. rękoma i nogami.

Łożysko w kole – łożysko zużywa się podczas poślizgu, jazdy po dziurawych, nierównych drogach i ze sporym bocznym obciążeniem. Ich żywotność skraca też nieprawidłowy montaż, który może wywoływać korozję i powodować wytwarzanie zbyt dużej temperatury w czasie pracy zawieszenia. Łożysko umożliwia obrót koła. Będziemy tu rozpatrywać takie kwestie jak: 1) agresywna jazda po nawierzchni złej jakości rozumianej jako złość, gniew osoby, że decyzje które podejmuje nie obierają właściwego kierunku, co w istocie powoduje jej „błądzenie” wśród wybojów i kolein; 2) niewłaściwa eksploatacja rozumiana jako nierównowaga życiowa; 3) zbyt wysoka temperatura w relacji, rozumiana jako zbyt gorąca atmosfera, podczas której dochodzi do starć między partnerami (relacja prywatna, zawodowa itp.).

Nadwozie (metalowa część auta) jest odpowiednikiem naszej skóry (skóry właściwej).

Ogrzewanie w samochodzie – bezwzględnie reprezentuje tarczycę, bo to ona sprawuje kontrolę nad metabolizmem i zarządza ciepłotą ciała. Kiedy dzieje się coś z ogrzewaniem winniśmy zadać sobie pytanie: skąd bierze się brak ciepła w moim życiu?

Opony – kiedy brakuje w nich powietrza będzie mogło to wskazywać na problem w obszarze płuc. Chodzi tu o potrzebę dotlenienia się, ale również o umiejętność czerpania radości z życia. Problemy z ciśnieniem w oponach mogą symbolizować „życie na dużych obrotach, czyli pod ciśnieniem”. Opony nawiązują do tego, że już czas „spuścić powietrze”, czyli nieco zwolnić, bo kiedy właściciel tego nie zrobi, to one będą to robiły za niego. Zapewne żyjesz tak szybko, że aż brakuje Ci powietrza, tzw. oddechu życia. Przebita opona – może dawać poczucie, że osoba utkwiła w martwym punkcie.

Płyn hamulcowy cieknący – coś przecieka nam przez palce, nie działa tak jak powinno, tracimy nad czymś kontrolę, nie potrafimy zahamować, zatrzymać się. Wydarzenia dzieją się na tyle szybko, że osoba nie jest w stanie ich kontrolować.

Podsufitka – z jednej strony może reprezentować rodziców i relacje z nimi, może też wskazywać na fakt, że osoba sama dla siebie jest „karzącym rodzicem”, albo też że w jej głowie wciąż nieuzdrowiony  pozostaje „konflikt rozdzielenia, separacji, odcięcia”. Kiedy osoba odseparuje swoje krytyczne ego, to wówczas zmiana nastąpi w jej świecie zewnętrznym.

Pompa paliwa – kiedy pada wówczas jest to dla nas znak, że mimo naszych działań i zaangażowania nie zbliżymy się do zamierzonego celu. Dla zakochanych osób może to oznaczać zmarnowaną energię, stracony czas.

Przegrzanie auta – nadmierne zużycie życiowej energii. Może pojawić się potrzeba spowolnienia, gdyż istnieje ryzyko wypalenia.

Przeciek oleju – z racji tego, że olej jest połączony z krwią może to mówić o jakiś „przeciekach” w rodzinie, z rodziny, od najbliższych, którzy w jakiś sposób ostrzegają przed konsekwencjami podjęcia niewłaściwej decyzji.

Psujący się samochód – może też sugerować, że dążymy do rzeczy, których nie uda się nam osiągnąć lub których osiągnięcie będzie wymagało od nas jeszcze niemałego wysiłku.

Silnik – jest odpowiednikiem serca. Stanowi sygnał ostrzegawczy, bicie na alarm w sprawach związanych z miłością. Może wyrażać głęboki strach przed utratą lub nieotrzymaniem miłości, której tak bardzo osoba potrzebuje. Może tu chodzić o różne osoby, ale też pracę, hobby, taki rodzaj terytorium na którym osoba ma poczucie, że potrzebuje dokonać wyboru. Osoba musi coś lub kogoś zostawić, ale jest to dla niej bardzo trudne. Jest rozdarta, bo nie wie czy ona czy inni ludzie winni być dla niej priorytetem. Osoba czuje się podzielona w jakiejś kwestii, możliwe że w kwestii celu życia. Przegrzany silnik – zbyt duży wkład pracy, zbyt duży wysiłek włożony w nasze sprawy, trzeba odpocząć.

Skrzynia biegów ma za zadanie efektywnie wykorzystać moc silnika, czyli odpowiednika serca w ludzkim organizmie. Jeżeli pojawiają się problemy z wbiciem biegów może to świadczyć o niedostosowaniu prędkości trybu życia i być może chwilowym obciążeniu. Prędkość jazdy (wyższy bieg) winien być dostosowany do zasobów silnika (serca). Przełączanie skrzyni biegów odbywa się przy dobrym „wysprzęglaniu”, czyli odpoczynku.

Szyba przednia – problem z oczami, ze wzrokiem, z widzeniem wszystkiego co się  dzieje przed nami. Czasami zdarza się, że na przedniej szybie lądują kamienie, więc przede wszystkim będzie tu chodziło o percepcję, postrzeganie, którą owe kamienie zaburzają, wówczas należy zadać sobie pytanie – Kto lub co zaburza moje widzenie?

Szyba przednie pęknięta w prawym dolnym rogu (już drugi raz) – prawy dolny róg nawołuje do tego, że jest coś w naszym życiu (polu widzenia), czego póki co nie dostrzegamy, nie widzimy., a może z różnych względów nie chcemy zobaczyć? Z perspektywy kierowcy nie jest to punkt, który jest w jego pełnym polu widzenia, w tym kontekście, że łatwo go dostrzec, raczej trzeba wykonać pewien zwrot ku niemu. Prawa strona mówi o przyszłości, dół może nawiązywać do bliższej przyszłości wobec czego może być to komunikat zapowiadający coś, co dopiero ma się wydarzyć. Podobnie jest w refleksologii. Indykatory na stopach z tzw. punktami krytycznymi mogą przepowiadać nawet 2 lata wcześniej, że na poziomie danego organu pojawia się jakaś dysregulacja.

Szyba tylna – będzie symbolizowała wszystko to, co się dzieje z tyłu, za nami. Jest to rodzaj paranoi – chodzi tu o potrzebę patrzenia do tyłu, lub trzymania się kogoś komu się nie ufa.

Szybkość –  jest powiązana z tarczycą. Osoba pragnie uwolnić się od otaczającej ją rzeczywistości, zrzucić z siebie nadmiar obowiązków i uwolnić się spod presji innych ludzi, którzy próbują ją kontrolować.

Światła – symbolizują oczy oraz fakt, czy dobrze widzimy, czy mamy dobry wzrok? Światła są po to, aby dobrze widzieć, by mieć lepszą widoczność. Mogą dawać lepszą percepcję, potrzebę widzenia przyszłości.

Tarcze hamulcowe stanowią część układu hamulcowego i podczas jazdy obracają się razem z kołami. Przenosząc to na obszar ciała należy odwołać się do funkcji hamulca i tym samym do rzeczy i wydarzeń dziejących się w naszym życiu na tyle szybko, że trudno jest je kontrolować. Zatem kiedy problem dotyczy tarcz hamulcowych w twoim aucie możesz zadać sobie pytanie: Czy mogę nieco zwolnić?

Tył auta między innymi zwraca uwagę na fakt, w jakich obszarach życia czujesz się poganiana? A może sama się poganiasz?

Usterka zaworu EGR, czyli kontrolkę „Check Engine” na pulpicie? Jeżeli tak, to warto byłoby się rozejrzeć czy wokół nas są energie/osoby pasożytnicze, które wysysają z nas energię?

Wężyk – sprawy łóżkowe, sex.

Wspomaganie – dotyczy wsparcia w życiu.

Wycieraczka – jest odpowiednikiem powiek w ludzkim ciele. Kiedy dana osoba zamyka powieki, wówczas pozwala oku się oczyścić.

Zapłon (cewka zapłonowa) – kiedy się psuje (nie odpala) to wówczas może symbolizować przeszkody w osiąganiu celów lub poczucie, że osoba utknęła w obecnej sytuacji. Może to wskazywać na brak energii, motywacji lub środków niezbędnych do kontynuowania obranej drogi.

Zderzak – symbolizuje granicę, do której czujemy się bezpieczni. Przy drobnych uszkodzeniach może wskazywać, że osoba szczęśliwie uniknie szkód, przy większych istnieje szansa na ocalenie życia.

Przedni zderzak – będzie mówił o tym co dzieje się aktualnie i/lub jest przed nami. Będzie wskazywał na osoby/wydarzenia w naszym życiu, które są dla nas przekraczające, mimo granic jakie stawiamy.  W tym przypadku warto mieć oczy szeroko otwarte i nie pozwolić się przekraczać.

Tylny zderzak – będzie odnosił się do historii naszych przodków i tego, co z traumy transgeneracyjnej wciąż na nas oddziałuje.

Poruszane  aspekty związane z samochodem mają wiele znaczeń, stąd używamy go między innymi po to, aby wysłać do siebie samych wiadomość. Osoba, która jest właścicielem i użytkownikiem auta otrzymuje od niego symboliczne podpowiedzi. Ważne jest to, czy umie je odczytać?

Jeżeli uważasz, że warto to proszę udostępnij  🙏🥰

Napisz również jakiego  rodzaju awarie pojawiły się w Twoim aucie?🧐🤔

Będę wdzięczna za Twój komentarz 🍀

 

Jeżeli potrzebujesz konsultacji zapisz się już dziś rejestracja online

 

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.
error: Content is protected !!