Psychosomatyka

Pozwól sobie odnaleźć i zrozumieć sens choroby, z którą przyszło Ci się zmierzyć oraz emocjonalne przyczyny, które ją wywołały. Naucz się jak możesz rozpoznawać sygnały, które manifestują się w postaci somatycznych dolegliwości. Z zaciekawieniem i otwartością spróbuj odkryć zależności między zgłaszanymi objawami, a nieuświadomionymi emocjami, które mogą wyrażać się w formie fizycznego bólu lub niewytłumaczalnych medycznie objawów.

Jak mogę Ci pomóc?

Psychoterapia zaburzeń psychosomatycznych

sesje stacjonarne i/lub online

 

 

Psychosomatyka – emocjonalne przyczyny chorób

Psychosomatyka pozwala nam zrozumieć co dzieje się w naszym organizmie i dlaczego ma to miejsce. Szacuje się, że 80% wizyt u lekarzy dotyczy problemów niemedycznych. W przeważającej większości dolegliwości pacjentów zgłaszających się z objawami medycznymi, wynikają z braku regulacji lęku i/lub somatycznego doświadczania emocji. W sytuacji, kiedy dotyka nas niespodziewany, dramatyczny stres, który w perspektywie długoterminowej byłby śmiertelny i doświadczamy tego stanu w samotności, wówczas staje się on zagrożeniem dla naszego biologicznego przetrwania. Poziom napięcia wzrasta na tyle, że świadomy umysł nie jest w stanie dłużej zajmować się traumatycznym, uciążliwym zdarzeniem i w związku z tym mózg, aby nie przeciążać organizmu, przesuwa problem do podświadomości, która znajduje rozwiązanie w obrębie biologii. Nieświadomy umysł, z precyzją superkomputera przenosi napięcie z poziomu emocjonalnego na poziom ciała i zapisuje konflikt do czasu, w którym znajdzie odpowiednie wyjaśnienie. Treść emocjonalna biologicznego konfliktu będzie warunkowała umiejscowienie DHS w mózgu. Choroba jest więc sposobem organizmu na przetrwanie, jest doskonałym rozwiązaniem biologicznym, które pojawia się, aby zmusić organizm do działania oferując mu spersonalizowane rozwiązanie problemu.

Psychosomatyka – choroby w jakich Cię wspieram?

 

Odkąd poznałam Psychosomatykę coś magicznego wydarzyło się w moim życiu. Spotkałam na swojej drodze wspaniałych nauczycieli, którzy pokazali mi jak pomagać innym i przywracać wiarę pacjentów w lepsze jutro. Zatem, abym mogła odnaleźć zależności, które uwarunkowały chorobę w ciele, chciałabym  zaprosić Cię na Psychoterapia konsultacja, w trakcie której będę poszukiwała głęboko skrywanych emocji, myśli i przekonań, a  wszystko po to, byśmy mogli odkryć czynnik, który „zaktywował” chorobę w ciele. Choroby, w których oferuję psychobiologiczne wsparcie to: zespół jelita drażliwego, nadciśnienie tętnicze, napięciowe bóle głowy, migreny, nowotwory, bezpłodność, endometrioza, choroby tarczycy, zespół przewlekłego zmęczenia, bruksizm, choroby nerek, pęcherzaproblemy z ukł. płciowym i wiele innych.

 

 

Objawy chorób psychosomatycznych

 

Czy wiesz, że dolegliwości odczuwane w sferze ciała mogą być formą manifestacji problemów psychiki? W połowie XX w. Franz G. Aleksander, psychoanalityk i amerykański lekarz stworzył listę chorób psychosomatycznych. W toku prowadzonych przez siebie badań wyodrębnił poniższe choroby jako te, których występowanie ma podłoże w naszej psychice. Wśród nich znalazły się:

 • astma oskrzelowa,
 • atopowe zapalenie skóry,
 • choroba wrzodowa żołądka,
 • choroby zapalne jelita grubego,
 • nadciśnienie tętnicze,
 • nadczynność tarczycy,
 • reumatoidalne zapalenie stawów.

Okazuje się, że czynniki psychologiczne mogą nie tylko wywoływać powyższe choroby, ale też nasilać ich przebieg i występowanie objawów. Na przykład ataki duszności w astmie, nasilające się pod wpływem szczególnie silnych bodźców stresowych.

Inne przykłady chorób psychosomatycznych

Coraz częściej spotykamy się z sytuacjami, w których problemy natury emocjonalnej mają znaczący wpływ na biologiczne funkcjonowanie organizmu. Objawy odczuwane w ciele, których przyczyny leżą w psychice, określa się więc mianem objawów psychosomatycznych. W szczególności, dotyczy to takich objawów jak:

 • alergie,
 • choroby autoimmunologicze,
 • cukrzyca,
 • napięciowe bóle głowy i migreny,
 • zaburzenia funkcjonowania serca (kołatanie serca),
 • zaburzenia odżywiania,
 • bruksizm – ścieranie zębów,
 • fibromialgia – bolesność całego ciała,
 • wulwodynia,
 • bóle pleców, odcinka szyjnego, piersiowego czy lędźwiowego.

Powyższa lista również nie ma charakteru wyczerpującego. Klasyfikacje chorób psychosomatycznych są bowiem różne w zależności od autora czy przyjętych kryteriów. Niewątpliwie jednak, wyraźny związek pomiędzy stanem chorobowym, a stanem psychicznym pacjenta jest jedną z kluczowych przesłanek do zakwalifikowania danego zaburzenia jako psychosomatycznego. Pacjenci, z którymi pracuje zgłaszają również problemy związane z procesami psychofizjologicznymi autonomicznego układu nerwowego, m. in:

 • zespół jelita drażliwego,
 • bezsenność,
 • zespół chronicznego zmęczenia,
 • zapalenie pęcherza moczowego (zespół pęcherza drażliwego),
 • parestezje (drętwienie, mrowienie, pieczenie),
 • szum w uszach,
 • zawroty głowy,
 • przewlekłe pokrzywki,
 • zespoły nadwrażliwości (na dotyk).

 

Leczenie zaburzeń psychosomatycznych, podobnie, jak ich zdiagnozowanie, nie jest łatwe. Trudności nastręcza przede wszystkim kwestia zbadania mechanizmów psychofizycznych czy mnogość czynników, mogących powodować określone choroby i dolegliwości. Proces leczenia chorób psychosomatycznych może mieć charakter wielotorowy. Jednym z elementów leczenia jest psychoterapia. Współpraca z terapeutą ma istotne znaczenie dla zrozumienia choroby. Jednocześnie, leczenie może polegać również na wsparciu farmakologicznym. Jednym ze sposobów uławiających i przyspieszających proces leczenia, będzie zmiana stylu życia. Diagnostyka, jak i leczenie chorób psychosomatycznych jest bardzo złożone i wielowątkowe, stąd wymaga odpowiedniej wiedzy i holistycznego podejścia. Takie podejście znajdziesz w Klinika Zdrowia Ohana. Metody pracy w Klinika Zdrowia Ohana objęte są autorskim programem Katarzyny Jedlińskiej.

Konsultacja psychosomatyka opinie klientów:

 

Anita: „Pani Kasiu, w trakcie procesu udało się nam przebic do nieświadomych treści, które były bolesne do tego stopnia, że je wyparłam. Wydarzenia z przeszłości zaczęły powracać, ale wiedziałam, że mogę na Panią liczyć i że przy Pani wsparciu będzie to transformujący, ale też i bezpieczny proces.”

 Ula: „Pani Kasiu… Jestem w ciąży… Dziękuję za wszystko… Jestem wdzięczna, że spotkałam Panią na swojej drodze.”

 Ania: „Pani Kasiu wczoraj zrobiłam synkowi szeptanki. Wstał rano jak odmieniony, jakby nie mój syn. Ze złoszczącego się chłopaka stał się taki milusiński, że całował wszystkich po kolei. Jestem bardzo wdzięczna, bez Pani ogromnej wiedzy to by się nie udało”.

 


Konsultacja Psychoterapia
50min.

Konsultacja Psychoterapia 50min.

280,00 


Konsultacja Psychoterapia
90min.

Konsultacja Psychoterapia 90min.

450,00 


Konsultacja Psychoterapia
120min.

Konsultacja Psychoterapia 120min.

500,00 


Psychoterapia pakiet
10 sesji  50min

Psychoterapia pakiet 10 sesji 50min.

Original price was: 2800,00 zł.Current price is: 2576,00 zł.

Psychoterapia pakiet
8 sesji 90min.

Psychoterapia pakiet 8 sesji 90min.

Original price was: 3600,00 zł.Current price is: 3360,00 zł.


Psychoterapia pakiet
5 sesji 120min.

Psychoterapia pakiet 5 sesji 120min.

Original price was: 2650,00 zł.Current price is: 2465,00 zł.