Zespół jelita drażliwego Totalna Biologia

Zespół jelita drażliwego Totalna Biologia

Totalna Biologia – Zespół Jelita Drażliwego

Wciąż zastanawiasz się, czy łagodzenie wybranych objawów chorobowych może wspomóc Totalna Biologia? Zespół Jelita Drażliwego to choroba przewodu pokarmowego, która dotyka miliony ludzi na całym świecie. Oznacza, że w jelicie cienkim dochodzi do rozerwania wyściółki jelit. Proces ten najczęściej inicjowany jest przez wrzody, czy nadżerki wyściółki żołądka, bakteryjne szczepy pałeczek okrężnicy oraz pleśń, grzyby (np. Candida) albo inne, bezużyteczne dla organizmu bakterie. Kiedy wyściółka jelit zostaje podziurawionapowstają w niej szczeliny, wówczas umożliwiony zostaje swobodny przepływ wszelkich trucizn i innych niebezpiecznych dla organizmu substancji.

Zespół Jelita Drażliwego ze strony układu pokarmowego najczęściej objawia się silnym bólem brzucha, nadmiernymi wzdęciami, zaparciami lub biegunką oraz zgagą. Objawy nieszczelnego jelita ze strony układu nerwowego to uczucie zmęczenia, zaburzenia i zmienność nastrojów, bezsenność, zaburzenia koncentracji.

Inne objawy nieszczelności jelit:

 • zmiany skórne (trądzik, wysypki, egzemy, przesuszona skóra)
 • zapalenie zatok
 • świąd i łzawienie oczu
 • stany podgorączkowe niewiadomego pochodzenia
 • zapalenie dróg moczowych
 • wahania wagi ciała
 • bóle mięśni i stawów
 • wahania ciśnienia tętniczego krwi

Tradycyjne metody leczenia skupiają się na łagodzeniu objawów, jednak Totalna Biologia przedstawia alternatywną perspektywę, sugerując, że korzenie choroby tkwią w nieuświadomionych konfliktach emocjonalnych. ZJD często traktowane jest jako problem sam w sobie, ale Totalna Biologia proponuje spojrzenie na nie jako na objaw głębszych konfliktów emocjonalnych.

 

Totalna Biologia – jelito drażliwe i jego podłoże

Według Totalnej Biologii jelito drażliwe ma swoje źródło w nieuświadomionych konfliktach emocjonalnych, które  mogą wpływać na zdrowie jelit. W przypadku jelita drażliwego należy rozpatrzyć konflikty o treści :

 • nie móc przemieścić/ przesunąć kęsa (w jelicie);
 • konflikt niemożności strawienia kęsa (niestrawne uciążliwości),
 • nie móc przemieszczać zawartości jelit, w sensie niemożliwy do strawienia spór: “Znoszę uciążliwości i utrapienia związane z poleceniami, ludźmi mającymi nade mną władzę, tymi, którym podlegam” w klimacie bierności, beznadziei, bezsilności.
 • chciałabym odzyskać miłość matki.

Opis konfliktu jelita drażliwego:

 • nie móc posunąć czegoś do przodu (poruszyć) w życiu, np.: projekt utyka w martwym punkcie,
 • kobieta/mężczyzna ma jakąś sprawę/prośbę do partnera. Druga strona stawia opór i sprawa utyka w
  martwym punkcie,
 • długi czas nie podejmuje się decyzji. Wraz z podjęciem decyzji sprawa utyka w martwym punkcie,
 • ktoś blokuje jakiś proces i nie ma postępu, sprawy tkwią w miejscu.

Aktywna faza konfliktu – reakcja organu
Miejscowo (tylko na tym krótkim odcinku, gdzie tkwi kęs) pojawia się wzmożony ruch jelit (perystaltyka, wzmożona funkcja) oraz przyrost komórek. Pozostała część jelita spowalnia pracę, mięśnie poruszają się w zwolnionym tempie (osłabienie funkcji).

 

Zespół Jelita Drażliwego – Totalna Biologia

Dolegliwości związane z ZJD swoją przyczynę mają w nieodpowiednio trawionym pokarmie. W ujęciu Totalnej Biologii metaforycznym pokarmem są silnie przeżywane emocje o negatywnym zabarwieniu. Co więcej, stany zapalne jelit mogą świadczyć o głęboko skrywanych tajemnicach, które nie mogą ujrzeć światła dziennego lub tęsknocie za matczyną miłością, której się nie doznało w okresie dzieciństwa. Zastosowanie Psychobiologii, może pomóc zrozumieć konflikty emocjonalne, które skrywa ciało. Totalna Biologia skutecznie uświadamia na co należy zwrócić uwagę, aby przywrócić radość i dobre samopoczucie.

 

Jelito drażliwe – Totalna Biologia i holistyczne podejście

Do pracy z osobą, która uskarża się na jelito drażliwe (totalna biologia), staram się podchodzić w sposób holistyczny. Podczas prowadzonej konsultacji ważne jest, by dotrzeć do istoty problemu Jeżeli na temat jelit chcesz wiedzieć więcej sięgnij do mojego ebooka Program Wsparcia Jelit lub zapisz się na konsultację, aby skutecznie zadbać o swoje jelita i zdrowie.

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.
error: Content is protected !!