Pęcherz moczowy zapalenie Totalna Biologia
Zapalenie pęcherza moczowego w Totalnej Biologii jest fazą zdrowienia konfliktu niemożności oznakowania swojego terytorium (męskiego) lub organizowania swojego terytorium (żeńskiego). Podczas FA pęcherz rozszerza się na poziomie komórkowym. W nabłonku wyściełającym pęcherz powstają ubytki (owrzodzenia), dzięki temu światło pęcherza powiększa się, by zwiększyć swoją pojemność, odpowiadając bezpośrednio na potrzebę znakowania terytorium i trudności z jej realizacją.
Oznaczanie terytorium poprzez oddawanie moczu służy nie tylko przywłaszczeniu sobie pewnej przestrzeni, pewnego określonego miejsca, ale przede wszystkim, żeby ta informacja dotarła do innych. Zaznaczanie terytorium sygnalizuje przede wszystkim o obecność osobnika, który zajmuje dane miejsce i uważa innych znajdujących się w nim za intruzów.
Prawa połowa pęcherza (żeńska – związana z lewą półkulą mózgu) wyraża:
Ø Konflikt związany z niemożnością zorganizowania swojego terytorium (według własnej woli), albo z zaburzeniem tej organizacji;
Ø Nieumiejętność rozpoznania granic swojego terytorium, niemożność określenia swojej pozycji, zorientowania się w swoim położeniu (gdy terytorium nagle przestaje być zorganizowane, tak jak poprzednio). Na przykład niemożność przedstawienia swojego stanowiska, wzięcia udziału w jakiejś dyskusji.
Ø Strach przed dezorganizacją terytorium.
Ø Obawa, że możemy zostać powstrzymani przed zorganizowaniem swojego terytorium.
Ø „Do jakiego terytorium przynależę?”, czyli chodzi tu o tzw. konflikt tożsamości.
Ø Konflikt poczucia bezpieczeństwa w granicach terytorium.
Lewa połowa pęcherza (męska – związana z prawą półkulą mózgu):
Ø Konflikt znakowania terytorium, zwłaszcza poza domem
Ø Problem rywalizacji,
Ø Konflikt granic terytorium (celnik, strażnik graniczny).
Pęcherz moczowy Totalna Biologia (endodermalny)
Ø Konflikt związany z nieczystą sprawą, czymś brudnym, nieprzyjemnym w obecnym na terytorium
Ø Konflikt związany z czymś znajdującym się na terytorium lub w jego okolicy
Ø Konflikt splamienia, czegoś obrzydliwego, ordynarnego w obrębie terytorium
Kiedy w naszym życiu pojawiają się dolegliwości wynikające z DYSHARMONII UKŁADU MOCZOWEGO będą one informowały nas o tym, że przeżywamy problemy dotyczące naszych najgłębszych przekonań, które stanowią pewnego rodzaju „fundament”, na jakim opieramy swoje życie, To w UKŁADZIE MOCZOWYM znajduje się najbardziej tajemna i najpotężniejsza wiedza, dotyczącą zarządzania „wodami podziemnymi” oraz płodnością (urodzajnością)naszego życia.
Nasz pęcherz odbiera od nerek, gromadzi i wydala płyny organiczne. Gdyby nie był w stanie tego robić, doszłoby do zatrucia organizmu, natomiast gdy energetyka pęcherza działa poprawnie „toksyny” te eliminowane są bez problemu.
Kiedy pojawia się parcie w podbrzuszu informuje nas, że już najwyższy czas, aby opróżnić pęcherz. Chodzi o to, by w rezultacie poczuć ulgę. Ten krótki proces, doskonale znany nam od najmłodszych lat, wydaje się być jasny i czytelny dla wszystkich posiadaczy tego narządu. Sytuacja jednak komplikuje się wtedy, gdy osoba na własnej skórze zaczyna doświadczać zapalenia pęcherza. Kiedy korzysta z toalety towarzyszy jej już całkiem inne uczucie: ból, kłucie, ogromne pieczenie przy oddawaniu moczu… Często, mimo wkładanego wysiłku, spodziewana ulga nie nadchodzi. Ilość wydalonego moczu w porównaniu z ogromnym parciem bywa niewielka, a nawet mikroskopijna.
Jeżeli potrzebujesz konsultacji to kliknij tu: Konsultacja psychobiologia.