Kręgosłup szyjny Psychobiologia

Kręgosłup szyjny Psychobiologia

Ból kręgosłupa szyjnego

Ból kręgosłupa szyjnego

 

Ból kręgosłupa szyjnego – Psychobiologia

Zwróciła się do mnie po pomoc 35 letnia kobieta Agnieszka, w związku z nieustającymi bólami odcinka szyjnego. Odcinek szyjny z Psychobiologii mówi między innymi o poczuciu niesprawiedliwości lub podporządkowaniem się – wszystkiemu i wszystkim, co zmusza nas do pochylenia głowy, gdyż nie zasłużyliśmy na taki los. Wpływa to szczególnie na kręgi C6 i C7. Mówi się tu o tzw. ugięciu pod jarzmem.

Kiedy dziewczyna miała około 5 lat, jej rodzice rozwiedli się. Matka nakryła mężczyznę na zdradzie i po tym fakcie wraz córką wyprowadziła się do nowo wynajętego mieszkania.  Któregoś dnia jak Agnieszka wróciła z podwórka, zastała ukochaną mamę w kałuży krwi … Nie rozumiała wówczas, że ta dostała krwotoku….  Przerażający widok wywołał w dziecku  ogromny wstrząs…

Zaczęła błagalnie wołać:

  • Mamusiu nie OPUSZCZAJ MNIE proszę!? Nie ZOSTAWIAJ mnie tak samo jak tato?!
  • Zostań proszę… Nie umieraj .

Po policzkach małej dziewczynki zaczęły spływać łzy…  Agnieszka już nie pamięta jak długo płakała…  Wie tylko, że tego dnia wylała z siebie całe potoki łez… Maleńkie serce zostało pochłonięte przez przeszywający SMUTEK… W jej ciele zaczął rozbrzmiewać wszechogarniający ŻAL..

………………………………………………………………………………………………………………………………………………………

Agnieszka przed spotkaniem uzupełniła karę klientka, z której wynikało że 11 lat wcześniej przebyła operację. Przez okres kolejnych 2-3 lat rehabilitowała się z bardzo słabym skutkiem stąd po wyjaśnienie przyczyn choroby zwróciła się do mnie – konsultanta Psychobiologii.

Kiedy zaczęłam przeprowadzać analizę PROJEKTu/CEL Agnieszki trafiam na moment, w którym kobieta w wieku 24 lat WYPROWADZIŁA SIĘ od swojego partnera. Równoległy okres na linii życia to wspomniany wcześniej wiek 5 lat, czyli czas, kiedy Agnieszka wraz z matką WYPROWADZIŁA SIĘ od ojca. Wobec powtarzalności zdarzeń można wnioskować, że w pewnym stopniu dziewczyna odtwarzała nierozwiązaną traumę z dzieciństwa. W tym samym okresie tj. w wieku 24 lat w życiu młodej kobiety doszło do WYPADKU (niegdyś silnie przeżyty, odczuty krwotok matki). Kiedy dziewczyna schodziła ze schodów – spadła. Niefortunne postawienie stopy doprowadziło do rozległego urazu kręgosłupa.

 

Urazy w obrębie odcinka szyjnego C5 – C7

W przeprowadzonym badaniu fMRI widoczne były liczne urazy w obrębie odcinka szyjnego C5 – C7. Stłuczony rdzeń szyjny wymagał natychmiastowej operacji, podczas której zostały usunięte fragmenty kostne. Z poziomu Totalnej Biologii może to wskazywać na głęboko odczuty ROZŁAM w rodzinie (rozumianej wieloaspektowo). Szyja mówi o konflikcie „sprzeczności” „Nie mogę patrzeć w dwóch kierunkach jednocześnie”. Słowo-klucz dla kości to: OPARCIE i OCHRONA. Agnieszka nigdy nie czuła się chroniona przez swojego ojca, nie miała w nim oparcia… Kiedy w dzieciństwie została od niego oddzielona, kontakt z tatą urwał się zupełnie…

Analizując poszczególne, problemowe odcinki w obrębie szyi Agnieszki – odtwarzam historię, którą wybrzmiewa jej ciało. ..

Pierwszy z uszkodzonych kręgów ⛔️ C5, mówi o NIESPRAWIEDLIWOŚCI, która się wydarzyła („Chcę uniknąć niebezpieczeństwa, ale nie mogę”). Krąg ten nawiązuje do KOCHANKI i oprócz tego połączony jest z PRZEMIESZCZANIEM się (tu rozumianym jako PRZEPROWADZKA).

Kiedy przenoszę wydźwięk kręgu na obraz wydarzeń na linii czasu, staje się jasne, że wspomniana powyżej NIESPRAWIEDLIWOŚĆ po raz pierwszy wyraźnie została odczuta przez dziewczynę w wieku lat 5, kiedy to w życiu jej ojca POJAWIŁA SIĘ INNA KOBIETA… Agnieszka bardzo dotkliwie przeżyła rozstanie z ojcem… Poczucie NIESPRAWIEDLIWOŚCI wróciło w wieku 24 lat, kiedy Agnieszka rozstawała się ze swoim partnerem… Narządy odpowiedzialne za ten krąg to m.in. UCHO – które na poziomie podświadomym odnosi się do zasłyszanych, OBRZYDLIWYCH słów… Agnieszka dokładnie pamięta okropne, plugawe słowa padające pod adresem ojca, które z impetem wykrzykiwała matka… Odtwarzając sytuację z przeszłości przypomniała sobie o ogromnym przytłoczeniu słowami, które usłyszała od partnera, kiedy ten oświadczył, że spotyka się z inną…. Wówczas by uwolnić się od przytłaczającego stresu, organizm kobiety zdecydował się na WYPADEK. Doskonale pamiętamy, że do zdarzenia jakim jest wypadek dochodzi wtedy, kiedy dana osoba nie chce czegoś robić, ale jest do tego zobowiązana, niejako zmuszona…

 

Krąg kręgosłup szyjny C5/C6/C7

⛔️ Krąg C6 – nawiązuje m.in. do nierealnych marzeń z dzieciństwa, a odcinek na poziomie ⛔️ C5/C6 mówi o ROZSTANIU/ROZWODZIE/ROZŁAMIE, ale również o niesieniu na swoich barkach CUDZYCH CIĘŻARÓW… Narządem związanym z tym obszarem jest WĄTROBA – czyli w symbolicznym ujęciu niewyrażona ZŁOŚĆ, GNIEW, ale również ŻOŁĄDEK – nawiązujący do napotykania oporu na własnym terytorium, którego nie jesteśmy w stanie strawić (kłótnia z niewiernym partnerem)… oraz ŚLEDZIONA – zdolność do walki, ataku, obrony rodziny, jak również „niewypłakane ŁZY”….

⛔️ C7 mówi o zerwaniu wszystkich kontaktów (ojciec, partner). Pojawia się tu wydźwięk: „Moje życie zawsze było pełne niesprawiedliwości.” Na poziomie tego kręgu wyraźnie zaznacza się TARCZYCA, czyli TARCZA OCHRONNA i poczucie bycia chronionym. W przypadku Agnieszki zarysowuje się wyraźny BRAK OCHRONY, brak tej, TEGO- KTÓRa/y CHRONI…

Odcinek ⛔️ C6/C7 mówi o tym, że osoba czuje się przytłoczona, niejako ugina się pod „jarzmem losu, na który nie zasłużyła”…

Ciało wyraźnie pokazuje nierozwiązany problem z dzieciństwa, ale czy zawsze chcemy go słuchać⁉️

Aby w pełni wyzdrowieć Agnieszka poddała się terapii uzdrowienia bólu z dzieciństwa, przepracowania relacji z tatą…..

Pamiętaj Ty również masz wpływ na swój los….

W połowie z TATY…., w połowie z MAMY…….

Dziękuję, że mogłam opisać tą historię….

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.