Hashimoto Totalna Biologia

Hashimoto Totalna Biologia

 

Czym jest Hashimoto? Totalna Biologia wyjaśnia

Zapalenie tarczycy może przybierać różne postacie, z których najczęstszą jest zapalenie tarczycy Hashimoto. Osoba przeżywa sytuację, często dotyczącą rodziny, w której czuje się jak w potrzasku, ponieważ nie może wyrazić swojej frustracji i złości. Zaczyna żyć w zwolnionym tempie, ;ponieważ jej negatywne uczucia zżerają ją od środka.  Jakie są przyczyny choroby HashimotoTotalna Biologia pozwala spojrzeć na nie z szerszej perspektywy. Odkrywanie związków pomiędzy aspektami psychobiologicznymi może otworzyć nowe drzwi do zrozumienia choroby

 

Totalna Biologia – Hashimoto i jej podłoże

W jaki sposób problemy z tarczycą wyjaśnia Totalna BiologiaHashimoto jako choroba autoimmunologiczna jest przekazywana przez więzy krwi. Wiąże się to z pojęciem „samozniszczenia” i oznacza „warunek”, który został postawiony w okresie Projektu/Celu. Słowami kluczowymi w tym przypadku są: prędkość, niesprawiedliwość oraz siła versus bezsilność. Słowo tarczyca wywodzi się od tarczy, która z wskazuje zarówno na ochronę, jak i jej brak. W sytuacji kiedy ktoś z rodu powierzył na przykład dziecku tajemnicę i w związku z tym dziecko przeżywa ogromny stres, gdyż musi dochować tajemnicy, bo w przeciwnym razie może nawet „stracić życie”. Mózg, by ochronić gardło rozkaże tarczycy zamienić się w tarczę, do czego idealnie nadają się wole. Wszystko to będzie służyło zagłuszaniu słów osoby w podświadomej „ochronie tajemnicy”. W przebiegu konsultacji, w historii rodziny sprawdza się między innymi, czy pośród przodków doszło do ataków na gardło, czy ktoś w rodzinie urodził się z pępowiną owiniętą wokół czyi lub czy matka nie miała założonej klamry na szyjkę macicy mającej na celu powstrzymanie przedwczesnego porodu.

 

Biologia Totalna – Hashimoto i sposoby wspierania tarczycy

Choroba Hashimoto jest również konfliktem o wydźwięku: „Muszę zdobyć więcej czasu” lub „Muszę spowolnić czas”. Uaktywniający się podświadomy program ma za zadanie zwolnić metabolizm. Ma to także odniesienie do sytuacji, gdy osoba jest zestresowana i przerasta ją liczba zadań do wykonania. Choroba tarczycy w tym przypadku pozwoli: „zyskać na czasie”, gdyż ten w obliczu zbliżającego się zagrożenia biegnie zbyt szybko. Podświadomy program, który się uaktywnia ma za zadanie za przyczyną choroby „spowolnić czas” (zwolnić metabolizm)”. Ma to również odniesienie kiedy dana osoba znajduje się w sytuacji stresującej i liczba zadań do wykonania ją przerasta. Czas mija tak szybko, że ważne jest jego spowolnienie.

  • „To ważne bym się pośpieszyła, ale nie mogę…, mam jeszcze tyle do zrobienia”,
  •  „Muszę działać szybko, ale nie daję rady” ,
  • „Nie mam siły na to wszystko, jestem za wolna.”’
  • „Przytłacza mnie to, że dzieje się to tak szybko”,
  • „Jestem kompletnie przytłoczona przez „goniące” wydarzenia”,
  • „Zawsze muszę stawiać  czoła problemom sama”.

Aby wspomóc pracę tarczycy należy zadbać o zbilansowaną alkaiczną dietę , regularną aktywność fizyczną, stałe godziny snu oraz ograniczenie stresu do minimum. Niezbędna będzie tutaj praca z emocjami. Pozwoli ona uświadomić sobie wewnętrzne konflikty oraz uwolnić zalegające emocje. Konsultacje w tym zakresie (zarówno stacjonarne, jak i online) oferuje nasza Klinika Ohana . Opierają się one na pracy z traumą transgeneracyjną, co umożliwia odnalezienie zależności, które uwarunkowały niedomaganie w ciele oraz dotarcie do emocjonalnych źródeł choroby. W trakcie konsultacji przeprowadzana jest gruntowna analiza historii życia pacjenta, na bazie której tworzone jest Drzewo Rodowe. Stosowane metody pracy uwzględniają również Ustawienia Hellingerowskie.

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.