Depresja Totalna Biologia

Depresja Totalna Biologia

Totalna Biologia – depresja i jej przyczyny

Depresja jest jednym z najpopularniejszych zaburzeń nastroju. Cierpią na nie miliony ludzi na całym świecie. W poniższym tekście zajmiemy się depresją z perspektywy Biologii Totalnej, czyli dziedziny zgodnie z którą źródłem życiowych problemów i dolegliwości fizycznych są nieuświadomione konflikty emocjonalne. Skutkiem czego może być depresjaTotalna Biologia otwiera zupełnie nowe perspektyw na zrozumienie tej choroby.

 

Depresja oraz jej charakterystyczne objawy wg Totalnej Biologii

Depresja to patologiczny stan charakteryzujący się silnym przygnębieniem. Na depresję chorują osoby w każdym wieku, bez względu na płeć czy pochodzenie. Tym, co ją charakteryzuje jest nieubłagane, obezwładniające poczucie beznadziei opisywane często jako „czarna otchłań”. Pacjent zaczyna się izolować od społeczeństwa i nie jest w stanie uwolnić się od ogarniającego go przygnębienia. Objawy depresji zależą od danej osoby i mogą się różnić natężeniem w różnym okresie czasu. Chorzy na depresję nie mogą po prostu „wziąć się w garść” i wyzdrowieć. Wręcz przeciwnie często nie chcą i nie potrafią szukać pomocy.

 

Depresja z perspektywy Totalnej Biologii?

Depresja z perspektywy Totalnej Biologii jest biologicznym przełożeniem konfliktu między częścią mózgu chorego kontrolującą ognisko, a tym właśnie ogniskiem stanowiącym zablokowany obszar mózgu. Oznacza to, że mózg traktuje  sam siebie jako organ docelowy, chroniąc w ten sposób integralność organu, który odpowiada temu obszarowi.

  • W przypadku utraty terytorium czy walki o jego zachowanie, aktywują się tętnice wieńcowe.
  • Gdy mamy do czynienia z niezdolnością do oznaczania terytorium, dochodzi do aktywacji pęcherza moczowego.
  • Główny ludzki konflikt związany z terytorium lub toczącym się w jego obrębie walką (krytyka, niezgoda czy kłótnia) objawia się natomiast aktywacją oskrzeli.

 

Depresja – Biologia Totalna i pat hormonalny

Co się dzieje kiedy ktoś doświadcza ciężkiej depresji? Występuje wówczas tak zwany konflikt terytorialny połączony z patem hormonalnym. Oznacza to, że elementy przeciwstawne są zablokowane, oscylują wokół swoich pozycji w stanie równowagi, nie ścierając się. Dochodzi do odseksualnienia na poziomie funkcjonalnym, co oznacza że następuje zahamowanie przyswajania hormonów – tak jakby człowiek był „symbolicznie” w połowie mężczyzną, a w połowie kobietą. Osoba utyka w miejscu, nie może podjąć żadnego działania z powodu równowagi przeciwstawnych hormonów. Mówi się o tym, że samce i samice przyjmują „jednopłciowy stan”, w którym ich naturalne reakcje zostaną stłumione jak po wysterylizowaniu.

Depresja może powstać w następujący sposób:

  • Konflikt utraty terytorium (utrata pracy, domu, ktoś inny przypisuje sobie nasze zasługi) połączony z hormonalnym patem = depresja
  • Konflikt trudności w oznaczeniu swojego terytorium (relacje z żoną, mężem, teściami itp.) połączony z hormonalnym patem = depresja.
  • Konflikt niezgody między ludźmi w obrębie terytorium (w pracy, w domu, w kościele, w rodzinie itp.) połączony z hormonalnym patem = depresja.

Stan ten na poziomie podświadomym pokazuje  pewien rodzaj zablokowania w przeszłości. Jakieś niedokończone sprawy, być może obwinianie innych, brak sensownych planów na przyszłość itp.

Jeżeli potrzebujesz wsparcia umów się na konsultację w Klinika Ohana. 

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.
error: Content is protected !!