Bóle żołądka i dwunastnicy w Psychobiologii

Bóle żołądka i dwunastnicy w Psychobiologii

bol zoladka totalna biologia

Ból żołądka – Psychobiologia

 

Choroby żołądka i dwunastnicy – Psychobiologia 

Choroby żołądka i dwunastnicy są przełożeniem nieporozumienia w obrębie terytorium. Pojawiająca się tu frustracja i niepokój przede wszystkim wiążą się z konfliktem pomiędzy członkami rodziny, przyjaciółmi, czy też związane są z wykonywaną pracą. Chodzi tu przede wszystkim o doświadczanie sytuacji, czy też obecności osób, co do których ktoś musi się przystosować. Powodem takiego stanu rzeczy może być wspólne zamieszkiwanie, praca grupowa w służbowym wymiarze, czy też sąsiedzka obecność. W każdym bądź razie mimo wyczuwanej wrogości w obrębie dzielonego terytorium nie można uniknąć interakcji z osobą, która nam przeszkadza.

Jeśli pojawiają się objawy i diagnozy takie jak:

  • Ucisk w żołądku,
  • Nadkwaśność żołądka
  • Podrażnienie, paląca zgaga, nudności,
  • Choroba wrzodowa żołądka,
  • Choroba wrzodowa dwunastnicy,
  • Bóle, skurcze lub kolki żołądka
  • Krew w stolcu
  • Zapalnie żołądka (nieżyt żołądka)

wtedy zmianą dotknięta jest tkanka nabłonka płaskiego. Dobrze jest mieć świadomość, że jednocześnie z zakończeniem kłopotów złoszczenia się, czy rozgniewania objawy natychmiast maleją samoistnie.

Ciężar związany z niestrawionym kęsem oddziałuje na cały system trawienny. Im bardziej świeży jest konflikt, tym bardziej wpływa na górne części przewodu pokarmowego. Jeśli jednak konflikt jest bardziej odległy w czasie lub im dłużej trwa, tym większy wpływ wywiera na dolne partie przewodu pokarmowego (jelita).

 

Słowo-klucz:  „niezrozumiały”, „brak zrozumienia”, „nieporozumienie

  • Konflikt złości, gniewu związanego z posiadaniem /rewirem/ terytorium/ przynależnością/ oddzieleniem (na przykład jakiś członek rodziny irytuje mnie, denerwuje, wkurza).
  • Coś niemożliwego do strawienia, napotykanie oporu na własnym terytorium (na przykład spór z partnerem, kłótnia o pieniądze).
  • Konflikt dotyczący braku tego, czego chcemy i nieumiejętności trawienia tego, co mamy (np. nie mogę znieść mojego sąsiada, który zatruwa mi życie włączając głośną muzykę, kiedy ja chcę spokoju).
  • Kłótnia z najważniejszą na danym obszarze osobą dotycząca lojalności i uczciwości (np. spór z partnerem o pojawienie się trzeciej osoby w związku, zdrada).  

Konflikt taki często wywołuje reakcje/zachowania agresywne u osoby, która go przeżywa. Tok myślenia osób z problemami żołądkowymi na poziomie podświadomym może wyglądać następująco:

  • Ktoś, kogo nie znoszę narzuca mi się, a ja musze z nim przebywać.
  • Wyczuwam niebezpieczeństwo inwazji na moje terytorium.
  • Nie mogę sobie wytłumaczyć, dlaczego to mi się przytrafiło.

W fazie FA (fazie aktywnej) konfliktu następuje powstawanie owrzodzenia i dochodzi do zaniku tkanki,. Intensywność objawów na tym etapie będzie zależała od intensywności konfliktu.

Owrzodzenie żołądka i dwunastnicy mówi o świeżych konfliktach w rodzinie, których nie można strawić.

W fazie FK (fazie końcowej) następuje odbudowa, obrzęk, stan zapalny oraz namnażanie komórek przy współudziale bakterii.

Po rozwiązaniu konfliktu w fazie końcowej nabłonek płaski natychmiast staje się niewrażliwy, ból znika.

Warto przy tym pamiętać, że przekaźniki w mózgu sterujące nabłonkiem płaskim żołądka, wątroby i trzustki są położone bardzo blisko siebie. Subtelne różnice, niuanse emocjonalne decydują o tym, który organ będzie dotknięty zmianą. Jeśli ognisko lezji w mózgu ma duże rozmiary – zasadniczo nie jest wykluczone, że poprzez jedno ognisko zostaną jednocześnie uruchomione programy specjalne w kilku organach.

 

Integracja miejsca bólu poprzez ODDECH:

Zacznij od miejsca w ciele, gdzie nie odczuwasz bólu. Zauważ, że niezależnie od tego jak długo cierpisz, są takie miejsca w Twoim ciele, które są wolne od bólu… Być może jest to niewielka i znajdująca się poza centrum uwagi część ciała… Znajdź to miejsce, gdziekolwiek jest i poczuj w nim brak bólu…. Poczuj przyjemność i komfort lub choćby neutralność.

Następnie pozwól sobie poczuć ten obszar, w którym odczuwasz ból. Zrób to w swoim własnym tempie, a jeżeli doznanie jest zbyt silne, znajdź taki obszar, gdzie ból jest mniejszy i możesz go doświadczać z mniejszym trudem. Wyczuj granice tego miejsca docierając do niego oddechem i sprawdź, czy możesz wraz z wydechem uwalniać ból ze swojego ciała… Daj sobie czas na uważność i obserwację… Poczuj jaka zmiana zachodzi w bolącej części ciała, do której przykładasz uzdrawiający balsam swojego oddechu… Poczuj nową jakość i uważnie zaobserwuj swoje doświadczenie…. Pozwól, aby z Twojego ciała wydobyło się pieczenie, gorąco, kłucie lub pulsowanie… Obserwuj co dzieje się z miejscem, do którego oddychasz….

Jeżeli  potrzebujesz się skonsultować zapraszam. 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.
error: Content is protected !!