Przyczyny niepłodności w Psychobiologii

Przyczyny niepłodności w Psychobiologii

 

Najczęstsze przyczyny niepłodności w Psychobiologii

W konwencjonalnym podejściu możliwych przyczyn problemów z płodnością u kobiet jest wiele. Trudności z poczęciem dziecka mogą przysparzać: niedrożne jajowody, endometrioza, zaburzenia hormonalne, brak owulacji, wada jajnika, problemy w obrębie macicy (schorzenia błony śluzowej, mięśniaki macicy), jakość nasienia, czy też inne poważne choroby przeżyte wcześniej. Niektóre kobiety wytwarzają też przeciwciała na plemniki partnera i stają się na nie uczulone.

Zgodnie z obecnym stanem wiedzy medycznej i farmakologicznej bezpłodność traktowana jest jako stan nieuleczalny, w odróżnieniu od niepłodności, która nie jest równoznaczna z niemożnością posiadania naturalnego potomstwa. Bywa, że niepłodność w wielu przypadkach jest możliwa do wyleczenia, chociaż sam proces leczenia niepłodności miejscami trwa wiele lat. Pochłania za sobą mnóstwo pieniędzy, czasu, energii, a bywa i tak, że nie przynosi upragnionego rezultatu.

Najczęstsze przyczyny problemów z płodnością upatruje się w sferze rozrodczej, a gdyby zamiast tego znaleźć przyczynę niepłodności w sferze psychicznej?

Zgłaszają się do mnie kobiety, które od lat zmagają się z leczeniem zaburzeń płodności. Zaangażowany czas, frustracja, długookresowy brak rezultatu sprawia, że stanowię dla nich tzw. ostatnią deskę ratunku. Jakież ogarnia je szczęście, kiedy po kilku spotkaniach dochodzi do upragnionego zapłodnienia, a po 9 miesiącach rodzi się NOWE ŻYCIE, NOWY CZŁOWIEK. Następuje NOWY POCZĄTEK.

O ile medycyna konwencjonalna nie potrafi jednoznacznie wskazać powodu, dla którego dana kobieta ma problemy z zajściem w ciążę, o tyle Psychobiologia pozwala wskazać możliwe przyczyny niepłodności.

 

Konflikt y biologiczne, który potrzebują uzdrowić te kobiety, które planują mieć dzieci to:

Konflikt kęsa nieczystości płciowej, czyli mowa tu o plugastwie, czy świństwie płciowym, które może uderzyć w błonę śluzową macicy lub jajowodów i tam spowodować zmiany. Do powstania konfliktu dochodzi wtedy, kiedy partner poprzez swoje zachowanie sprawia, że kobieta cierpi z jego powodu, gdyż na przykład doświadczyła  przykrości, ponieważ on ją zdradził, czy też wyrządził jej innego rodzaju krzywdę seksualną. Również wtedy, gdy w przeszłości kobiety pojawił się damsko-męski konflikt nieczystości,  a ona sama wciąż odbiera tę sytuację jako obrzydliwą, przykrą.  Odczuwane przez kobietę silne emocje, że to właśnie ten mężczyzna, który był dla niej tak ważny, po którym by się nigdy nie spodziewała, że dopuściłby się takiego czynu, takiego zachowania sprawił jej zawód w wyniku którego w fazie aktywnej konfliktu błona śluzowa macicy kobiety uległa pogrubieniu, tak jakby wewnątrz siebie na poziomie podświadomym „tworzyła mur”, przez który nie chce „niegodziwego mężczyzny” wpuścić do siebie, do swojego wnętrza. Powoduje to pojawienie się zmian hormonalnych uniemożliwiających zajście w ciąże (kobieta nie odczuwa fizycznie tego całego procesu). Podczas okresu naprawczego pogrubiona błona śluzowa macicy ulega serowaceniu przy pomocy grzybów i może zostać usunięta z ciała kobiety na dwa sposoby, przy czym zawsze odbywa się to przez pochwę. Najczęściej do oczyszczenia błony śluzowej macicy dochodzi w drodze bardzo obfitej menstruacji. Jeżeli nie jest to możliwe z jakiegoś powodu lub jeżeli konflikt ma miejsce po okresie przekwitania, to wówczas cały proces mogą wspomóc grzyby, które doprowadzą do serowacenia wspomnianej pogrubionej warstwy błony śluzowej. Kiedy zaczną się one oddzielać i rozpadać, wówczas dojdzie do ich usunięcia przez pochwę w postaci upławów.

Konflikt plugastwa czy świństwa płciowego, może również umiejscowić się w jajowodzie. W tym przypadku to świństwo lub plugastwo będzie miało związek z rozwojem dziecka. Np. kobieta słyszy, że sąsiad (lub ktoś inny) krzywdzi dziecko. Słyszy jak je bije lub dowiaduje się, że dziecko jest molestowane. Wówczas współodczuwa z dzieckiem, żałuje go, ale mimo to nie może nic zrobić, nie może się wtrącić, chociaż sytuacja ta bardzo ją dotyka. W duchu zastanawia się: „Jak ten bidulek, bidulka będzie funkcjonowała: psychicznie, fizycznie i duchowo? Jaki będzie jego, czyli tego dziecka rozwój?

W aktywnej fazie konfliktu jajowód takiej kobiety ulegnie pogrubieniu, co w rezultacie może prowadzić nawet do niedrożności. W takim przypadku nie może dojść do zapłodnienia. Może zdarzyć się, że plemnik i komórka spotkają się w jajowodzie i dojdzie do zapłodnienia, ale z powodu niedrożności jajowodu, która wystąpi już po zapłodnieniu zarodek nie będzie mógł przedostać się do macicy i zagnieździ się w miejscu wystąpienia wspomnianej niedrożności – w ten sposób powstanie ciąża pozamaciczna. Niestety embrion nie będzie w stanie rozwinąć się w tym miejscu i wówczas niezbędny okaże się zabieg chirurgiczny. W ten sposób ratowane będzie życie kobiety i tym samym będzie ona miała  szansę następnym razem donosić ciążę. Po rozwiązaniu konfliktu powstałe zgrubienie zacznie się rozkładać przy pomocy grzybów (upławy), a bezpłodność jeszcze przez jakiś czas się utrzyma.

W przypadku jajowodów bezpłodność spowodowana jest niedrożnością, aby do niej doszło kobieta musi popaść w konflikt plugastwa, czy też popaść w konflikt, gdzie będzie świadkiem molestowania, czy też inny damsko-męski konflikt nieczystości. Dopóki kobieta ma w sobie przekonanie, że jest to coś okropnego, coś czego się nie spodziewała po mężczyźnie, dopóty cały czas aktywny jest czynnik wywołujący bezpłodność i tak długo jak będzie istniał, do tego czasu będzie wywoływał przyrost błony śluzowej macicy lub jajowodów.

Wiele kobiet nie zdaje sobie sprawy, że przy zmianach w błonie śluzowej macicy, czy zmianach w jajowodach może dojść do bezpłodności. Kobiety nie przypuszczają, że to te zmiany powodują bezpłodność .Jest to przejściowy stan i jeżeli kobieta pozwoli specjalnemu programowi dobiec do końca, wróci do siebie, a jej organizm zregeneruje się to bez problemu bezpłodność ustąpi i będzie mogło dojść do zapłodnienia.

Przyczyny niepłodności należy również upatrywać w transmisji pokoleniowej. Ważna tu będzie pamięć rodowa dotycząca śmierci dzieci w rodzinie. Zachodzi tu potrzeba, aby przyjrzeć się wszelkim poronieniom, aborcjom, wykluczeniem. Bardzo ważne będzie ustalenie, z którymi członkami rodu kobieta jest połączona i jaką historię opowiada pamięć komórkowa jej ciała.

Temat związany z powrotem do pełni PŁODNOŚCI jest tematem dosyć obszernym, stąd też poruszone zostały tylko wybrane kwestie. Każda historia jest inna, ale to co najważniejsze łączy je NOWY POCZĄTEK.  Wobec czego, jeżeli Ty sama, albo któraś z kobiet pośród Twoich znajomych poszukuje drogi powrotu do swojej naturalnej PŁODNOŚCI z ogromną przyjemnością będę towarzyszyła w procesie. Wszakże wiedz, że droga do domu, do rodziny, do założenia gniazda prowadzi przez macicę.

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.
error: Content is protected !!