Ustawienia Systemowe

Ujawnianie ukrytych dynamik.

Ustawienia systemowe wg Berta Hellingera, sesje stacjonarne i online.

Ustawienia systemowe są rodzajem terapii, jednak ich możliwości wykraczają poza to, co oferuje większość metod terapeutycznych. Używa się ich dla poprawy funkcjonowania psychicznego, ale także w przypadku wystąpienia trudności zdrowotnych i problemów życiowych. Służą ulepszaniu relacji międzyludzkich, a także pomagają osiągnąć określone cele.

Systemowa terapia Berta Hellingera rzuca nowe światło na powstawanie i utrzymywanie się najróżniejszych chorób i zaburzeń, zarówno psychicznych, jak i fizycznych, a także trudności życiowych i zawodowych. Okazuje się, że te tak różne zjawiska mogą mieć podobne uwarunkowania systemowe, bowiem NIEPORZĄDKI przejawią się na wielu planach.

Do ciężkich chorób, wypadków i samobójstw w rodzinie prowadzą akty, które wiążą się z obrazami tzw. cierpienia w zastępstwie i pokutowania za kogoś. Obrazy te kuszą magicznym myśleniem, życzeniami, działaniami. Chora lub umierająca osoba na poziomie podświadomym uważa, że za przyczyną dobrowolnie przejętego cierpienia może zbawić innych członków rodziny.  

Istotna jest tu wspólnota losu(..). Rodzina ma bowiem wspólną duszę i dusza ta wiąże ze sobą zarówno żywe osoby, jak i umarłe. Rodzaj niewidzialnego powiązania decyduje o naszym zdrowiu i/lub śmierci.

Hellinger swoje obserwacje odnośnie zaburzeń i chorób ujął w formie schematów przyczynowych i stwierdził, że:

anoreksja, to mówienie do rodzica: „Lepiej zniknę ja niż Ty”, a także solidaryzowanie się z wykluczonym,

bulimia, to oscylacja pomiędzy postawą „żyję”, a „znikam”,

nerwica, to przerwany ruch pierwotnej miłości,

psychoza, to identyfikacja jednocześnie z ofiarą oraz sprawcą morderstwa, identyfikacja z osobą płci przeciwnej, rodzaj samokarania,

schizofrenia mówi o morderstwie wewnątrz rodziny,

depresja ma miejsce, gdy jedno lub oboje rodziców zostało odtrąconych albo dostęp do jednego z nich był niemożliwy,

zaburzenia mowy (jąkanie) mają miejsce, gdy któryś z członków rodziny nie mógł dojść do głosu, dwie osoby w rodzinie były skłócone ze sobą (na przykład jako ofiara i sprawca), gdy następuje identyfikacja z kimś, kto budzi lęk,

uzależnienie to poszukiwanie ojca, do którego dostęp ograniczała matka, a zarazem zemsta na matce,

ból pleców to odmowa złożenia pokłonu matce lub ojcu,

problemy żołądkowe to niewyjaśniony stosunek do matki.

Bez uwzględnienia zmarłych członków rodziny pewne problemy nie mogą zostać rozwiązane.

Jeśli w rodzinie naszego pochodzenia jest ktoś zapomniany, ktoś kto wcześnie zmarł lub zginął, a szczególnie ten, którego „nie wolno” wspominać, szuka w rodzinie przedstawiciela. Jest to niewidzialny powód dla którego w następnych pokoleniach ktoś musi go reprezentować. Nazywa się to uwikłaniem w losy innej osoby.

Ustawienia rodzinne pozwalają znaleźć rozwiązanie takie, które uwalnia z uwikłania.

                                                  

A tak piszą o mnie moje pacjentki:

Aleksandra: Dzień dobry, piszę bo po wczorajszym Ustawieniu nie mogłam wstać z łóżka. Mama powiedziała, że mam podobne objawy jak babcia (z ustawień) czyli zawroty głowy, spadek cukru, spadek ciśnienia i strasznie mnie mdli… No i jeszcze mam mega chrypkę, babcia miała ją cale życie .. Chrypka jej została pewnie dlatego, że nie mogła powiedzieć prawdy… Czy to może być efekt czyszczenia pola? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Moja odpowiedź: „Pani Olu jest dokładnie tak jak Pani pisze. Do 2 tygodni po Ustawieniu Systemowym zmienia się pole morfogenetyczne ciała. Jest to czasami bolesny proces, ale niezwykle transformujący. Ważne jest, by w tym czasie zadbać o siebie, o nawodnienie swojego ciała między innymi  po to, aby oczyścić z  pamięci komórkowej tzw. “brudy przeszłości”.

Agnieszka: Dzień dobry, Pani Kasiu czy normalnym może być, że po ustawieniu na figurkach ojciec chory – grypa, straszny kaszel, my z mężem od soboty mega zatrucie, bóle wątrobowo-trzustkowe. Mam się bać czy trzeba przeczekać?

Moja odpowiedź:Pani Agnieszko przedstawione przez Panią symptomy mogą świadczyć o przeprogramowaniu na poziomie komórkowym ciała…. Bóle wątrobowa-trzustkowe będą nawiązywały do transformacji w tym obszarze… Wątroba w najprostszym ujęciu mówi o braku (miłości, pieniędzy, rodzinnego wsparcia itp.), trzustka odnosi się do ojca, do kwestii związanych ze spadkiem itd. Mąż z przeniesienia mógł wejść w ważny dla Pani. Proponuję zachować uważność i spokój. Przejściowe symptomy świadczą tylko o ogromnej skuteczności procesu… Gratuluję 🙂

Sprawdź, które z proponowanych rozwiązań jest dla Ciebie:

Ustawienia Systemowe na figurkach

Ustawienia Hellingera online

Wyjątkowa terapia


Ustawienia na figurkach
( 1h )


Ustawienia Systemowe online
(warsztaty)


Wyjątkowa terapia
( 40h )

error: Content is protected !!