Psychoterapia, psychologia

Pomagam w terapii krótko i długoterminowej.

Rolą lekarza w chorobie jest postawienie diagnozy lub podanie medykamentu. Ja poszukuję źródła choroby i daję Ci współodpowiedzialność za powrót do zdrowia. K. Jedlińska

Trauma to swoista rana i kiedy o niej mówimy używamy greckiego określenia, które odnosi się do przebijania skóry, uszkadzania powłoki cielesnej. W medycynie ten termin oznacza uszkodzenie tkanek. Freud używał tego słowa w znaczeniu metaforycznym, by wskazać, że umysł także może zostać uszkodzony i zraniony wydarzeniami. W ten sposób psychoanalityk pokazał, że umysł otacza swoista skóra, rodzaj tarczy ochronnej.

Podczas przeprowadzanych sesji słyszę: “Nie jestem już tą samą osobą. Moje życie rozpadło się. Czerpałam tyle radości z przebywania z rodziną, ale teraz ta doprowadza mnie do szaleństwa. Ostatnio na niczym mi nie zależy.”

Już ponad 100 lat temu  Freud doszedł do wniosku, że katharsis leczy po wprowadzeniu do świadomości pierwotnych wydarzeń, zwłaszcza w zespoleniu z intensywnymi uczuciami, jakie im towarzyszyły, objawy znikają. Niektóre myśli i uczucia mogą zostać “zapomniane” lub zaplombowane i zalegać w umyśle jak ciała obce, dopóki nie zostaną uwolnione. Nastąpić to może w trakcie terapii albo w wyniku określonych zdarzeń.

Wiele alergicznych, gastrycznych, kardiologicznych i tym podobnych reakcji jest somatyczną oznaką tego, że osoba próbuje ochronić się przed zagrożeniem, podobnie jak niemowlę doświadcza lęku przed śmiercią. W tym celu psychika by ostrzec ciało wysyła komunikat psychiczny i tym samym zostaje aktywowany układ współczulny. W następstwie tego procesu może dojść do zaburzeń psychosomatycznych typu: biegunka (problemy z jelitami), zatrzymanie oddechu, reakcje skórne, skoki ciśnienia itp.

Emocje, które się uruchamiają nie sa rozpoznawane, a zamiast tego są przekazywane do ciała, gdzie wywołują dezorganizację, czyli objaw psychosomatyczny.

                                                                         

 

A tak piszą o mnie moje pacjentki:

Karolina: „Cudowna osoba, całkowicie sfokusowana na tym co robi… Jestem pod ogromnym wrażeniem… Głęboko poruszające konsultacje prowadzące do uzdrowienia… Polecam wszystkim gorąco, sądzę że kontakt z Panią Kasią zmieni wasze spojrzenie na siebie, rodzinę, życie… A co najważniejsze zmieni wewnętrznie was i uzdrowi. Pozdrawiam ciepło.”

Ania: „Polecam gorąco Panią Kasie – jest w 100 % oddana temu co robi i pomaga z otwartym sercem – chwilach słabości zawsze wspiera dobrym słowem. Jestem wdzięczna ze nasze drogi się spotkały

Anita: „Bardzo polecam Klinika Zdrowia Ohana. Dzięki pracy która wykonujemy czuję się lepiej, udaje mi się zmienić moje życie ,daje mi więcej wiary w siebie rozmowa z Panią Kasią. Dodatkowo świetnie rozumie drugą osobę, próbując jej pomóc. Z całego serca polecam.”


Terapia bezpłodności
( 50min. )


Terapia depresji
( 50min. )


Terapia lęku
( 50min. )


Terapia zaburzeń odżywiania
( 50min. )

error: Content is protected !!