Endometrioza Psychobiologia

Endometrioza Psychobiologia

Endometrioza totalna biologia

Endometrioza – pscyhobiologia

 

Endometrioza Psychobiologia

Endometrioza jest częstą dolegliwością u kobiet. Nazwa choroby pochodzi od endometrium, czyli tkanki, która wyściela błonę śluzową macicy. U kobiet z endometriozą tkanka, która wygląda i zachowuje się jak endometrium rozlewa się również poza macicą tj. w jamie brzusznej i wrasta w inne organy, tworząc narośla, guzy, lezje.

Objawy, które towarzyszą w przypadku endometriozy to:

  • przewlekły ból w dolnej partii pleców i miednicy
  • zmęczenie organizmu
  • obfite i/lub długie okresy
  • bezpłodność
  • bóle w jelitach
  • ból po stosunku
  • ból podczas okresu (może narastać)
  • bolesne ruchy jelit lub bolesność oddawania moczu podczas okresu
  • plamienie lub krwawienie między okresami
  • bolesne skurcze miesiączkowe

 

Przyczyny endometriozy w Psychobiologii 

Powszechnie uznaje się, że endometrioza może być chorobą genetyczną. Może też być spowodowana dolegliwościami ze strony wątroby, jak też związana jest z przekonaniami, które dana osoba nosi w sobie przez lata .

Przekonania

„Czuję się wykorzystywana

Muszę walczyć o wszystko, co mam

„Nigdy nie mogę wypocząć

„Nie jestem wystarczająco dobra”

 

Jaką historię opowiada ciało z endometriozą wg Psychobiologii?

Endometrioza jest fazą aktywną konfliktu związanego z poczuciem kobiecości. Chodzi tu o konflikt, który odnosi się do kobiecego poczucia godności, konflikt prowadzący do skalania kobiecego honoru. Może on czasami zawierać treści seksualne lub o zabarwieniu seksualnym, w tym o wydźwięku – być seksualnie używaną lub wykorzystaną (wykorzystywaną).

 

Pytania, które winny zadać sobie kobiety z endometriozą to przede wszystkim:

Czy czuję się kobieca na co dzień?

Czy moje poczucie godności zostało w jakiś sposób naruszone?

Czy zostałam wyzwana, zbesztana, nieuszanowana w swoim kobiecym?

Czy doszło do jakiegokolwiek nadużycia, molestowania, mobingu, wykorzystania?

 

Psychobiologiczne konflikty endometriozy

1. Jednym z konfliktów warunkujących endometriozę może być stwierdzenie typu: mój dom jest gdzie indziej”, „lepiej wychowywać się w innym domu, z inną matką”. Dla zrozumienia przyjmijmy, że młoda dziewczyna o imieniu Zosia po ślubie zaczyna mieszkać ze swoim ukochanym mężem, w domu jego rodziców. Teściowie zamieszkują parter, a nowożeńcy zdecydowali się ulokować na pierwszym piętrze. Mąż kocha swoich rodziców, ale kocha też swoją żonę, ta jednak nie potrafi znaleźć wspólnego języka z teściową (mamą partnera). Zosia w głębi swojej duszy pragnie mieć przy sobie ukochaną, wspierającą mamę, a nie notorycznie narzekającą teściową… Na poziomie podświadomym powstaje w niej konflikt: mój dom jest gdzieś indziej”.

2. Endometrioza może pojawić się również wtedy, kiedy Zosia zdecydowałaby się zbudować dla swojego dziecka – rodzinne gniazdo gdzieś indziej, tj. stworzyć dla niego bezpieczny dom, inny od tego który jest obecnie. Załóżmy Zosia kłóci się ze swoim mężem i podczas jednej z takich kłótni podejmuje decyzje o wyprowadzeniu się do innego mieszkania…, miasta.., państwa…. Zabiera swoje rzeczy, pakuje dziecka i wyjeżdża próbując uzyskać „coś”, co w jej odczuciu będzie lepsze dla dziecka… W tym konkretnym przypadku Zosia decyduje się na samodzielne wychowanie – chroniąc dziecko, by te nie musiało słuchać codziennych kłótni rodziców…

3. A może być też i tak, że Zosia poczuje, że urodziła dziecko w złym kraju, w złym mieście, ze złym facetem… Z jej duszy będzie rozbrzmiewało, że chciałaby mieć „innego ojca” dla swojego dziecka…. Ten, który jest nie spełnia jej oczekiwań… Obiecywał, że się zmieni, ale w gruncie rzeczy to całymi dniami nic nie robi. Jego uwagę na okrągło przykuwa telewizor, piwo itp. Nic mu się nigdy nie chce… „Za kogo ja wyszłam?” – będzie bezustannie zastanawiać się Zosia.

4. Inna sytuacja, która mogła przytrafić się naszej Zosi to taka, że ona sama w dzieciństwie wychowywała się poza domem (była w internacie, szpitalu, sanatorium itp. i cierpiała….). We wspomnianym okresie miała poczucie, że ze wszystkim musi radzić sobie sama, że musi o wszystko walczyć, zabiegać, załatwiać, że życie którego doświadcza jest niezwykle trudne….

5. Ważną rolę odgrywa tu również wspomnienie adopcji, poronień, aborcji. Ciało Zosi wcześniej czy później zacznie wybrzmiewać nie przeżytą żałobą….

 

Czy któryś z konfliktów Zosi brzmi dla Ciebie znajomo?

Aby zredukować stany zapalne ♨️ w ciele oprócz porządkowania umysłu ze starych, niesłużących schematów, przeprowadź detoks..

✅ Oczyść się z pasożytów i innych robali…

✅ Zadbaj o swoją wątrobę. ..

✅ Włącz do diety soki warzywne,

✅ Odstaw alkohol i kawę

✅ Wyłącz z diety białą mąkę

✅ Odstaw nabiał, który sprzyja tworzeniu się śluzu

✅ Włącz ćwiczenia fizyczne,

✅ wybierz się do sauny, na masaż.

Bądź uśmiechnięta i pozytywna, unikaj towarzystwa osób, które ciągle narzekają.

Pamiętaj proszę, że w całym procesie „powrotu do zdrowia” niezwykle ważne jest stanięcie w tzw. „kobiecym” . Zamiast wciąż walczyć, zmagać się z życiem, wysilać, pozwól na jego swobodny przepływ… Na przepływ, którego chcesz stać się częścią…

Dziękuję, że czytasz a jeżeli uważasz że warto to proszę udostępnij. Jeżeli chcesz poznać historię, którą opowiada Twoje ciało zapraszam Cię na konsultację.

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nie przynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej praktyce jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę choroby, po to byś mogła z SUKCESEM WRÓCIĆ do ZDROWIA.
error: Content is protected !!