Ustawienia Systemowe – strach, lęk, dusze, duchy, klątwy.

wrz 20, 2020

Jednym z najbardziej charakterystycznych elementów terapii hellingerowskiej jest odkrycie, że w systemie rodu istotna rola przypada nie tylko osobom żyjącym, lecz także zmarłym. Oddziaływanie na nas mają zarówno ci, z którymi się kontaktujemy na co dzień, jak też pozostali członkowie rodu, niezależnie od tego czy żyją. Zmarli nie znikają z systemu, lecz istnieją poprzez swoje oddziaływanie.

Strach jest reakcją obronną, w którą wyposażyła nas natura. Jest odpowiedzią naszego organizmu na zewnętrzną sytuację zagrożenia. Na jego obecność wskazują chociażby takie objawy, jak: zwiększone wydzielanie adrenaliny, szybkie bicie serca, zwiotczenie mięśni nóg, brak poczucia głodu, drżenie rąk i głosu. Strach jest reakcją obronną, dzięki której radzimy sobie także z lękiem.

W odróżnieniu od strachu lęk wywodzi się z naszego wnętrza i jest wywołany przez sytuacje, które w zasadzie nie uzasadniają jego pojawienia się. Lęk jest tak bolesnym stanem, że nie jesteśmy zdolni tolerować go przez dłuższy czas. Lęk to emocja ogólnoustrojowa więc może dawać objawy z różnych narządów.

Objawy:

  1. psychiczne to sama świadomość przeżywanego lęku, myśli lękowe typu: „coś się ze mną dzieje”, „Jest źle”, „martwię się” itd.
  2. somatyczne, to objawy z naszego ciała takie jak przyśpieszona akcja serca, kołatanie serca, wzrost ciśnienia tętniczego, drżenie ciała, zwroty głowy, biegunki itd.
  3. behawioralne, np. pobudzenie ruchowe, osłupienie, sprawdzanie tętna, picie wody itd.

Lęk w ujęciu systemowym najczęściej dotyczy sprawcy, nie ofiary. Jeśli ktoś ma duży lęk istnieje niebezpieczeństwo, że kogoś zabije, gdyż za lękiem kryje się najczęściej agresja. Rozwiązaniem jest uszanowanie i uczczenie ofiar oraz sprawców poprzez „oddanie pokłonu”.   Z chwilą kiedy człowiek zaczyna się bać, natychmiast poddaje się lękowi i staje się dzieckiem i  automatycznie traci on zdolność do działania. Osoba, której się obawia staje przed nim w roli ojca lub matki. Trwanie przy swoim postrzeganiu wymaga siły.

Wezmę za ciebie cały strach z mojego porodu mamo” (taki przygniatający); ciężar emocji mamy, jej strachu i lęku z okolic własnego porodu.

Psychoterapia rodzin traktuje problem „chorującej” osoby jako zjawisko dotyczące całej rodziny. Czynnikiem pozytywnej zmiany jest zdystansowanie się do obciążających historii rodzinnych, które wielu ludzi nosi w sobie. Znany psychoanalityk Hans W. Loewald stwierdza, że w trakcie psychoanalizy: „Ci, którzy znają duchy, mówią nam, że pragną być one uwolnione i odprowadzone na wieczny spoczynek jako przodkowie. Jako przodkowie żyją nadal w obecnym pokoleniu, natomiast jako duchy są zmuszane nawiedzać to pokolenie swoim życiem cieni”.

Zagubiony duch to duch, który po śmierci opuszcza swoje ciało i nie wie dokąd dalej iść. Jeśli na czas nie przejdzie na stronę „światła”, duch uwiązany zostaje przez pole magnetyczne Ziemi. Wraca wtedy do miejsc, do których się przyzwyczaił, do ludzi których kochał lub do miejsca w którym umarł. W niektórych przypadkach takie zagubione dusze przyklejają się do ludzi, by być blisko duchowego „światła”, którym emanuje dana osoba i będą żywić się jej życiową energią, co spowoduje pewne trudności (doświadczyłam tego na własnej skórze – mam na myśli wypadek samochodowy, w którym uczestniczyłam, a który wydarzył się w tak zwanym czarnym punkcie na mapie kraju, punkcie, gdzie zginęło kilkunastu licealistów).

Osoba, która przez dłuższy okres czasu niesie w sobie ducha zagubionego, może doświadczyć choroby spowodowanej wyciekiem życiowej energii. Pamiętajmy również, że do jednej osoby może przyczepić się więcej niż jeden duch zagubiony.

Ataki energetyczne mogą również być wysyłane przez zaklęcia i klątwy o charakterze negatywnym, „rzuconym” w daną osobę.

Klątwa pokoleniowa – jest przekazywana przez przodków, którzy świadomie lub nie zaakceptowali daną myśl, czyli przyjęli ją nieumyślnie lub w strachu. Aby przyjąć klątwę osoba, która ją przyjmuje musi czuć się winna lub czuć strach i konieczność ukarania. Osoby dotknięte klątwą pokoleniową przechodzą przez te same problemy, mając wrażenie że są atakowane.

Jak głosi Bert Hellinger: Zmarli i ofiary nie oczekują pokuty. Oni chcą szacunku i godności.

Jeśli jesteś zainteresowany tym lub innym tematem, zapraszam ?

Warsztaty  przeprowadzane są w formie ONLINE.

Ekran komputera pozwala z dużą uważnością śledzić wszystko to, co się wydarza podczas naszej wspólnej pracy .

Niewątpliwe korzyści w przypadku Ustawień Rodzinnych ONLINE:

– warsztaty odbywają się bez maseczek,
– warsztaty prowadzone są w bezpiecznej przestrzeni domowego zacisza,
– dają możliwość uczestniczenia w warsztatach wszystkim tym osobom, które mieszkają w małych miejscowościach
– dają możliwość uczestniczenia w warsztatach dla osób przebywających poza granicami kraju- praca odbywa się w małych kameralnych grupach i rozpoczynają się od krótkiej medytacji, by przygotować ciało do współodczuwania, wykonujemy również drobne ćwiczenia w podgrupach, po to by nawet te osoby które nie znają metody mogły w łatwy sposób odnaleźć się w procesie i otworzyć swoje ciało na odczuwanie, by ostatecznie mogły uwolnić to, co do tej pory było dla nich niedostrzegalne…

Warsztaty rozpoczynamy o g. 15.00 polskiego czasu. W zależności od ilości zgłoszonych w danym dniu osób ostateczną godzinę rozpoczęcia warsztatów podaję kilka dni wcześniej. Trwają one tak długo, aż wszystkie osoby otrzymają swoje ustawienie, zwykle nie dłużej niż do godziny 20.00.

Inwestycja: 450zł

Zapisy: https://klinikaohana.pl/kontakt/

Rezerwacja miejsca: wpłata zadatku 100 zł (bezzwrotnego) z dopiskiem: warsztat , data, imię i nazwisko na konto:

Klinika Zdrowia Ohana
Katarzyna Jedlińska
63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

Do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: NESBPLPW
IBAN: PL63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

Uwaga! Warsztat jest procesem grupowym, wobec czego proszę abyś zorganizował swój czas tak, abyś mógł/a w nim w pełni uczestniczyć.

Adres online: zostanie podany tylko dla osób biorących udział w warsztacie

Zapraszam do wspólnej pracy indywidualnej i/lub grupowej.

O mnie

Pracuję metodą ”Ciche Ustawienia Rodzin” Berta Hellingera. Swoje umiejętności podnoszę czerpiąc wiedzę od takich nauczycieli jak: Gerhard Walper, Wolfgang DeuBer i inni. Jestem certyfikowanym konsultantem  Recall Healling / Totalnej Biologii, (Gilbert Renaud). Podczas warsztatów wykorzystuję znajomość Psychobiologii, Biologiki (Roberto Barnai), szeroko rozumianej symboliki (archetypy, symbolika marzeń sennych). Jestem studentką ostatniego roku psychologii klinicznej w indywidualnym toku nauczania dla magistrów. Na co dzień pracuję jako bioenergoterapeuta (chirurgia fantomowa, uzdrawianie praniczne). Codziennie praktykuję jogę kundalini lub jogę czakralną (posiadam certyfikat instruktora). Praca z polem i energią grupy pozwala mi na doświadczanie trafnych wglądów.

Bilet na warsztaty

Rezerwacja miejsca na warsztaty to wpłata zaliczki (bezzwrotnej) na konto:

Klinika Zdrowia Ohana
Katarzyna Jedlińska
63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

Do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: NESBPLPW
IBAN: PL63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

150,00 

error: Content is protected !!