Ustawienia Systemowe – Uzależnienia, zaburzenia, obsesje.

lip 5, 2020

Uzależnienie to na ogół brak, niedostatek czegoś lub kogoś na przykład brak ojca. Zwłaszcza w odniesieniu do uzależnienia od narkotyków, uzależnienie postrzegane jest wówczas jako rodzaj poszukiwania ojca. Narkotyk ma skompensować brak ojca. Zagrażające życiu uzależnienie, na przykład od twardych narkotyków jest czasami ukrytą próbą samobójstwa, by w istocie dokonać aktu pokuty, zadośćuczynienia. Często kryje się za tym dynamika: „Podążam za tobą” lub „lepiej ja niż ty”.

Rodzajów uzależnień jest wiele. Można uzależnić się od: alkoholu, palenia papierosów, narkotyków, robienia zakupów na przykład w Internecie, od jedzenia, seksu, pracy, gier, sportów ekstremalnych itp.  Uzależnienie jest zachowaniem, w wyniku którego osoba ma silną potrzebę przyjęcia powyższych lub poczucie przymusu przyjęcia. Nałóg utrzymuje się mimo, że osoba chciałaby przestać na przykład rzucić palenie, ale wysiłki które w tym celu podejmuje nie przynoszą upragnionego rozwiązania.

Dla odmiany kompulsywne jedzenie jest za to zajadaniem wykluczonej części swojej matki.

Uzależnienie jako odkupienie czegoś, co zostało  w przeszłości odebrane rodzinie. Jako rodzaj ucieczki od swojej obsesji – uzależniając się od czegoś, zapominam o obsesji na punkcie czegoś innego.

Uzależnionemu nie staje się na drodze. Jeśli ktoś sądzi, że może go powstrzymać myli się.

Jak głosi Bert Hellinger: „Dzieci czują się dobrze, jeśli ojciec szanuje i czci w nich matkę i jeśli matka szanuje i czci w nich ojca, wówczas dzieciom niczego nie brakuje”.

Jedną z najcenniejszych metod poznania nieświadomego wymiaru naszego funkcjonowania jest praca z wykorzystaniem reprezentantów. Podczas warsztatów ONLINE będziemy przyglądali się dynamikom tworzącym blokady. Będziemy je obserwować i ich doświadczać. Pozwoli nam to na wyłonienie tego co niewidzialne, nienazwane, wykluczone…. Na zidentyfikowanie podświadomych programów, które sterują naszymi emocjami, zachowaniem, decyzjami.  To, co ukarze się podczas ustawień da możliwość na dopełnienie, na zmianę. Pole grupy ma tu też swoje osobliwe znaczenie.

Nigdy nie ma przypadków, Zawsze jest tak, że dynamika która pojawia się podczas ustawień w jakimś sensie dotyczy też pozostałych osób. Czasami, zwłaszcza dla nowych uczestników spotkania nie wszystko jest zrozumiałe, ale też nie musi. Ważna jest praca pola i zmiany, które dokonują się w Państwa życiu. Zapisy na poziomie komórkowym naszego ciała muszą zostać zdekodowane i ustawienia systemowe są jedną z dróg, która pozwala otworzyć się na NOWE…

Metoda ustawień systemowych B. Helingera pozwala na odnalezienie i odkrycie wiecznych prawd, które leżą u podstaw systemów relacji międzyludzkich. To, że podczas konstelacji pojawiają się wglądy i głębsze rozumienie, nie zostało wymyślone przez racjonalny umysł, lecz odkryte podczas pracy tą metodą. Kiedy ich doświadczasz na głębokim poziomie „wiesz”, że są prawdą. Za ich przyczyną zaczynasz rozumieć „naturalne porządki”, „siły organizujące” lub „siły”, które podtrzymują system.

Aby osoba mogła czerpać z zasobów, by dobrze się rozwijała, prosperowała musi dać miejsce wszystkim, którzy mieli jakiś wkład w jej życie.

Na warsztat UZALEŻNIENIA, ZABURZENIA, OBSESJE zapraszam szczególnie osoby uzależnione i współuzależnione, DDA i DDD. Zobaczymy kogo lub czego jest brak?! Na co dana osoba nie chce patrzeć, czego nie chce zobaczyć?!

 

W istocie z kim chciałaby połączyć się w swoim wnętrzu?

 

Każdy z Was jest dla mnie ważny, wobec czego każda ze zgłoszonych osób będzie miała własne ustawienie.

Jeśli chcesz przyjść z innym tematem, zapraszam 🙂

Warsztaty rozpoczynają się od krótkiej medytacji, by przygotować ciało do współodczuwania, wykonujemy również drobne ćwiczenia w podgrupach, po to by nawet te osoby które nie znają metody mogły w łatwy sposób odnaleźć się w procesie i otworzyć swoje ciało na odczuwanie, by ostatecznie mogły uwolnić to, co do tej pory było dla nich niedostrzegalne…

O mnie

Pracuję metodą ” Ciche Ustawienia Rodzin ” Berta Hellingera. Swoje umiejętności podnoszę czerpiąc wiedzę od takich nauczycieli jak: Gerhard Walper, Wolfgang DeuBer. Podczas warsztatów wykorzystuję znajomość PSYCHOBIOLOGII, Totalnej Biologii, Recall Healling (Gilbert Renaud), BIologiki (Roberto Barnai), szeroko rozumianej SYMBOLIKI (interpretuję symbolikę marzeń sennych). Aktualnie studiuję psychologię kliniczną. Na co dzień pracuję  jako bioenergoterapeuta (chirurgia fantomowa, uzdrawianie praniczne).  Codziennie praktykuję jogę kundalini lub jogę czakralną, których również jestem instruktorem. 

Adres online: zostanie podany tylko dla osób biorących udział w warsztacie

Czas trwania warsztatu: Warsztaty odbywają się w g. 12.00 – 20.00 z jednogodzinną przerwą obiadową ok. 14.00-15.00. Organizator zastrzega sobie prawo do skrócenia czasu warsztatu w zależności od ilości zgłoszonych na warsztat osób.

Inwestycja: 450zł

Ważne:Szanowni Państwo, informuję że wszystkie Ustawienia Systemowe realizowane w ramach warsztatów online są chronione prawem autorskim, w związku z czym ich nagrywanie i publikacja, bez zgody autora warsztatów jest zabroniona. Ponadto każdy z uczestników winien zobowiązać się pisemnie do nieutrwalania i nieudostępniania treści z uwagi na ich poufność (dokument taki otrzymacie Państwo przed przystąpieniem do warsztatów).

Weź udział w ustawieniu systemowym online i wyślij swoje zgłoszenie pod: skorzystaj z formularza zgłoszeniowego na stronie dostępnego w zakładce kontakt lub wyślij maila pod adres: [email protected]

Miejsce na warsztacie rezerwuje wpłata zaliczki 100zl ( jest bezzwrotna) na konto:

Klinika Zdrowia Ohana
Katarzyna Jedlińska
63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

Do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: NESBPLPW
IBAN: PL63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

Pozostałą część kwoty wpłacacie Państwo nie później niż na 3 dni robocze przed planowaną sesją. W tytule maila prosimy zapisać: IMIĘ I NAZWISKO /USTAWIENIA SYSTEMOWE/ DATA

Uwaga! Zapisanie się na warsztat stanowi jednocześnie Państwa zgodę na wykorzystanie Państwa danych w celu obsługi przez firmę Klinika Zdrowia Ohana Katarzyna Jedlińska z siedzibą w Białymstoku przy ul. Zagórnej 35B/7. Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zawartych w zgłoszeniu do formularza zapisów na stronie www.klinikaohana.pl na podstawie art.6 ust.1 lit. a, 7 (RODO) dostępnej w zakładce Polityka prywatności.

Bilet na warsztaty

Rezerwacja miejsca na warsztaty to wpłata zaliczki (bezzwrotnej) na konto:

Klinika Zdrowia Ohana
Katarzyna Jedlińska
63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

Do przelewów zagranicznych:
Kod SWIFT: NESBPLPW
IBAN: PL63 1870 1045 2078 1054 2743 0001

150,00 

error: Content is protected !!