Psychobiologia, Totalna Biologia – ból kolana.

maj 26, 2020

Psychobiologia, Totalna Biologia – ból kolana.

Bóle kolan w kontekście Psychobiologii, Totalnej Biologii, Recall Healing wskazują na konflikt obniżenia wartości o wydźwięku niesprawiedliwości, obowiązku zrobienia czegoś, bycia zmuszonym do ugięcia kolan, konflikt związany ze staniem lub z chodzeniem.  U osób starszych artretyzm dotykający kolan to niezdolność odbierana jako brak skuteczności, a więc obniżenie wartości; to oczywiste, że osoby starsze mogą doświadczać znacznego ograniczenia skuteczności, wydajności w działaniu.

Kiedy pojawia się dolegliwość związana z kolanem zwykle wini się za nią czynniki zewnętrzne, dobrze byłoby jednak wziąć pod uwagę także czynniki psychobiologiczne. Kolano to staw pokory, wewnętrznej elastyczności, który łączy górną i dolną część nogi ułatwiając jej ruch. Kiedy chcemy wykonać krok zwykle uginamy nogę w przód, natomiast kolano zgina się tylko do tyłu. Zatem ta właściwość symbolicznie będzie oznaczała zdolność do odpuszczania, poddawania się, czy wręcz cofania. Może ona również wskazywać, że mamy problem z zaakceptowaniem jakiegoś szczególnego doświadczenia, z tak zwanym ugięciem się,. Mechaniczne urazy kolan na poziomie psychobiologicznym będą pokazywać, że nie akceptujemy, a nawet odrzucamy jakąś emocję, odczucie, ideę bądź wspomnienie związane z naszym stosunkiem do świata, do drugiego człowieka . Uszkodzenia kolan będą wyrażały brak zdolności do zaakceptowania tego co jest.

Warto wiedzieć, że przez kolano przebiega aż sześć meridianów (TMC), tak więc aby zlokalizować źródło problemu, musimy z maksymalną dokładnością określić skąd pochodzi ból?

Najbardziej powszechne bóle kolan łączą się z blokadami po obu stronach rzepki. Przyśrodkowa i boczna powierzchnia stawu symbolicznie nawiązuje do WAGI – atrybutu Sprawiedliwości. Wobec tego „Jakiej sprawiedliwości nie chce dana osoba się poddać?”, „W jakim osądzie nie chce uczestniczyć?” Przyglądając się urazom kolan doznawanych na boiskach sportowych możemy założyć, że w wielu przypadkach powstają one w wyniku odczutej niesprawiedliwości będącej udziałem sędziego albo trenera Poza tym rzepka symbolizuje skuteczność, wydajność. To znaczy „chcę pracować mniej, a zarabiać więcej”. Dotyczyć to będzie osób, które skupią się na ciężkiej pracy, ale zarobią. mało, ale również tych, którzy stracą swoją pracę i odczują z tego tytułu brak skuteczności. W następstwie tego możemy powiedzieć, że artretyzm dotykający kolan osób starszych wskaże na poczucie braku wydajności. Rzepka to również “Jod”, czyli plan lub projekt, ale też tworzenie, a więc narodziny. Zatem wszelkie dolegliwości ze strony kolana w tym obszarze będą wskazywały na pojawiające się problemy z tworzeniem nowego projektu czy przedsięwzięcia. Istotne tu będą poczucie braku sił, a nawet niemoc. Najczęściej schorzenia w obrębie rzepki będą dotyczyły osób, które są pod presją osiągania coraz to wyższych wyników. Okazuje się, że osoby te z jednej strony docierają do mety, a z drugiej uginają się pod ciężarem swoich osiągnięć.

Co więcej bóle kolan po obu stronach rzepki uzewnętrznią konflikt gniewu, czegoś niemożliwego do strawienia. Odzwierciedlą opór jaki napotyka dana osoba na własnym terytorium (meridian żołądka), a przy tym przejawią jej niezdolność do walki (śledziona) i poczucie „bycia nieskuteczną, bo oczekuje się od niej więcej niż ona może dać”, „za dużo się od niej wymaga” (trzustka). Element ziemi (mowa o przebiegających meridianach) nawiąże do współczucia i potrzeb. Ponadto bystry obserwator zapyta również o równowagę kwasowo-zasadową organizmu (meridian śledziony/trzustki) oraz uwzględni poziom cukru we krwi, gdyż może okazać się, że dodatkowo powstanie w tym miejscu konflikt oporu, a nawet odrazy, czy obrzydzenia.

W przypadku pojawiającego się bólu na przebiegu meridianu wątroby części przyśrodkowej kolana (tzw. „ciężkie kolana) należy zwróci uwagę, czy nie popadliśmy ostatnimi czasy w konflikt związany z rodziną, czy też z pieniędzmi? Decydującą rolę odegrają tu wszelkie  „nieczyste kęsy”, których nie byliśmy w stanie strawić. Przy bliższej analizie okaże się, że osoby z dolegliwością w tym obszarze będą nosiły w sobie dość dużo gniewu i będą miały tendencję do wdawania się w kłótnie bez powodu. Sytuacja będzie przedstawiała się nieco inaczej, gdy ból kolana ulokuje się na przebiegu meridianu pęcherzyka żółciowego/ Wówczas byłoby dobrze gdybyśmy zadali sobie pytanie, czy czasem nie żywimy w stosunku do bliskiej osoby jakiejś silnej urazy, czy upartej niechęci podsycanej zazdrością, a nawet zawiścią?

Pamiętajmy, ze wszelkiego rodzaju napięcia i bóle pojawiające się w okolicy przepływu meridianu pęcherza moczowego.oznaczać będą, że boimy się porzucić lub zmienić wspomnienia związane z naszym stosunkiem do świata, do drugiego człowieka , a także uzdrowienia i pełni elastyczności będą domagały się dawne poglądy, stare nawyki,wzorce, schematy myślowe. W obszarze przepływu meridianu nerek będziemy poszukiwali sytuacji, które spowodowały poczucie opuszczenia, wykorzenienia.

Jeżeli żadne z powyższych nie przyniesie oczekiwanego rezultatu, wówczas należy odnieść się do historii rodziny i rozważyć, czy kiedykolwiek zdarzyły się sytuacje, które były związane z hańbą czy z zniesławieniem. Warto przedyskutować kwestie połączone z nieślubnymi dziećmi lub brakiem błogosławieństwa udzielonego dla matek, które urodziły dzieci. W obszarze tym przestudiujemy również wszelkie przypadki zajścia w ciążę wbrew woli kobiety, jak również odmowę urodzenia dziecka:, w kontekście„nie chcę przez to przechodzić”, “nie jestem na to gotowa”.

Rzepka w połączeniu z kością piszczelową wskazuje na konflikt: „Nie mogę tam pójść, to zbyt niebezpieczne” Warto sprawdzić przy tej okazji czy w historii rodu występują wspomnienia osób, które szły na śmierć, na wojnę, czy też skazańców. Z drugiej strony piszczel jest związana z naszymi potrzebami, z ich zaspokojeniem, wobec czego istotne będzie czy potrzeby danej osoby są zaspokajane?

Staw kolanowy łączy kość udową, piszczelową i rzepkę. Problemy z kością udową w ogólnym rozumieniu wyrażą poczucie obniżenia wartości związane z przemieszczeniem: „nie mogę, lub nie chcę gdzieś iść”, czyli dochodzi tu do podświadomego wyrażenia sprzeciwu.  

Jeżeli artykuł Ci się spodobał i chciałbyś się nim podzielić to proszę udostępnij.

 

O mnie

Nazywam się Katarzyna Jedlińska i pragnę zapewnić cię o tym, że moim życiowym powołaniem jest dbanie o zdrowie zarówno swoje, jak i innych. Kiedy żadna z metod medycyny konwencjonalnej nieprzynosi ulgi, ja poszukuję rozwiązań. W skutecznej terapii jaką prowadzę pomagam odnaleźć przyczynę schorzenia, po to byś mógł POWRÓCIĆ do ZDROWIA.
error: Content is protected !!